Srpkinje propustile pet meč lopti, triler pripao Italiji

Imale su prednost od dva seta, imale su i šanse da završe posao u taj-brejku – gde su došle do čak pet meč lopti, ali na kraju su sve prilike bacile u vodu. Srpkinje su ispustile pobedu protiv Italije u trećem kolu, iako im je baš malo nedostajalo da sačuvaju savršen učinak na Evropskom prvenstvu za mlađe seniorke. Domaće odbojkašice su se izvukle iz preteške situacija i u polufinale će sa prve pozicije – 3:2 (25:23, 25:13, 17:25, 17:25, 19:21).Mlele su rivala naše devojke tokom prva dva seta. Prilično dominantne su bile u drugom periodu, u kome je Italija ostala na samo 13 osvojenih poena. Međutim, u nastavlu su se domaće trgle, izborile izjednačenje, a onda i dobile igru nerava u odlučujućem periodu.Najviše poena u sastavu Srbije imala je na kraju meča Minja Osmajić – 18. Jedan manje je upisala Branka Tica. Isidora Kockarević se zaustavila na 12, a Tara Taubner na deset. Izabranice Marijane Boričić su ostvarile dve pobede i jedan poraz, pa grupnu fazu zavrsavaju sa skorom 2-1 na drugom mestu, a Italija je prva u grupi A sa 3-0. Srpkinje su maksimalnim rezultatom dobile Austriju i Ukrajinu, a Azurinama su morale da čestitaju posle pet setova i 132 minuta igre.U polufinalu će naša selekcija igrati sa Poljskom u subotu od 20 časova. Od 17.30 sastaće se Italija i Turska.