UŽIVO Kostić starter protiv Barselone, nada se senzaciji

Tekstualni prenos meča možete da pratite na portalu Nova.rs.

Fudbaleri Barselone igraju protiv Ajntrahta iz Frankfurta u drugoj utakmici četvrtfinala Lige Evrope.

Prvi meč je završen 1:1, a srpski reprezentativac Filip Kostić nada se senzaciji nemačkog kluba.

Ajntraht je kao klub bio u ovoj fazi takmičenja i pre tri godine, kada je prošao sve do polufinala nošen fantastičnim Lukom Jovićem i kada je izgubio na penale od Čelsija.

Sada je u prvom meču sa Barselonom Ansgar Knauf bio strelac vodećeg gola za Ajntraht u 48. minutu, ali su Katalonci poravnali pogotkom Ferana Toresa u 66. minutu.

Tuta je u dresu nemačkog kluba dobio crveni karton u 78. minutu, ali se Ajntraht odbranio i uspeo da sačuva pozitivan rezultat do kraja.

Iste večeri se igraju i preostala tri meča četvrtfinala. U prvom je Lajpcig savladao Atalantu sa 2:0 i otišao dalje (prvi meč 1:1), dok u istom terminu kao i Barsa i Ajntraht igraju Lion i Vest Hem, odnosno Rendžers i Braga.

Prvo poluvreme u toku Barselona – Ajntraht 0:0

Stadion: Kamp Nou, Barselona; Sudije: Artur Dijaš, Rui Tavareš, Paulos Soareš, Fabio Verisimo

Barselona: Ter Štegen, Mingeza, Garsija, Arauho, Alba, Gavi, Buskets, Pedri, Dembele, Obamejang, Feran Tores.

Ajntraht: Trap, Ture, Hintereger, N’Dika, Knauf, Jokić, Rode, Kostić, Kamada, Linstrem, Bore.