Tu su Milan i Čelsi, a Salcburg se s pravom nada nokaut fazi: Livaković je hobotnica, ali Dinamo pao u Austriji

Prvo je Red Bul Salcburg sapleo Milan u Austriji, pa izvukao bod u Londonu, a onda ugostio Dinamo, nadigrao ga, pobedom preuzeo čelo grupe i istakao kandidaturu za nokaut fazu Lige šampiona. Bio je austrijski šampion za klasu bolji od hrvatskog i jedini razlog što nije slavio ubedljivije od 1:0 jeste Dominik Livaković koji je u nekoliko navrata maestralno intervenisao i držao neizvesnost do poslednjeg sudijskog zvižduka. Mogao je tada Dinamo i da šokira domaćina, Josip Drmić je zatresao mrežu glavom, ali je gol poništen zbog očiglednog ofsjada.Slave Bikovi ponovo Nou Okafora, supertalentovanog napadača i svog jedinog igrača koji je u ovogodišnjem izdanju elitnog takmičenja postizao golove. Po jedan Rosonerima i Plavcima, a sada i treći vredan celog plena. I to bi se večeras promenilo da golman gostiju nije isprečio i u 17. minutu kada je Luka Sučić lukavo gađao iz maltene mrtvog ugla, odnosno da u 55. minutu Livaković nije glavom zaustavio pokušaj Benjamina Šeška, pa slovenačkom špicu u 90. minutu skinuo zicer i sačuvao još koji minut neizvesnosti.Izgleda da je ekipa Anta Čačića bila hit koji je brzo zaboravljen. Da se ogradimo, tu su još tri utakmice od kojih dve kod kuće, ali nakon Čelsijevog skalpa na Maksimiru, Dinamo je pražen prvo na San Siru, a onda i večeras na Red Bul areni. Šanse za osminu finala rapidno padaju, dok Salcburgove dobijaju realnije okvire.Možda i najbolji potez koji je Čačić napravio u Mocartovom gradu bilo je uvođenje Josipa Drmića u igru u 76. minutu. Šest minuta kasnije ispao je Strahinja Pavlović, a hrvatski Švajcarac imao situaciju jedan na jedan sa Filipom Konom, ali je naišao na majstorsku intervenciju takođe švajcarskog golmana. Činjenica da je i i nadoknadi zatresao mrežu govori o tome da je trener Dinama na teren poslao čoveka željnog da bude X faktor i koji je učinio goste daleko opasnijima. Međutim, Liga šampiona je takmičenje koje ne prašta promašene zicere.Malo pre iseteka 70. minuta Iranac Saged Moharami je skrivio penal, a savršeno ga je izveo Okafor i konačno uspeo da otvori goste iz Hrvatske. Ispostavilo se da je pogodak 22-godišnjaka doneo Salcburgu peti bod i lidersku poziciju u grupi pred okršaj Čelsija i Milana na Stamford Bridžu. Naplatio je Salcburg daleko kvalitetniju i konkretniju igru i već za šest dana kada bude gostovao u Zagrebu napašće novu pobedu pred odlučujuće utakmice sa Čelsijem u Austriji i Milanom na San Siru.LIGA ŠAMPIONA – 3. KOLOGRUPA ESalcburg – Dinamo Zagreb 1:0 (0:0)/Okafor 71pen/21.00: (1,80) Čelsi (3,70) Milan (5,00)