Rojs rešio derbi, Leverkuzen završio utakmicu bez golmana (VIDEO)

Nije bilo blistavo, daleko od toga da je u pitanju šampionski nivo, ali na Vestfalenu s pravom treba da se raduju. Dobili su derbi protiv Leverkuzena (1:0), sačuvali mrežu – što je protekle sezone bila gotovo misaona imenica – i uz sve nedaće mogu da konstatuju kako su uspešno započeli sezonu.Strelac gola odluke bio je kapiten Borusije Marko Rojs u 10. minutu utakmice. Mada treba biti pošten prema mladom debitantu Karimu Adejemiju koji je odradio veći deo posla u toj situaciji. Petljali su gosti pred svojim golom, nekoliko igrača propustilo je priliku da “očisti” loptu, na kraju su je izgubili i reakcija Milionera bila je munjevita. Činilo se da je završni udarac imao Adejemi, međutim usporeni snimak je pokazao kako je ipak Rojs taj što je prebacio loptu preko gol-linije.Dortmund je imao duže periode dobre igre, iliti manje crnih rupa i sa te strane gledano možemo da kažemo kako je zaslužio trijumf. Ali ako u obzir uzmemo dve šanse koje nije iskoristio Patrik Šik, a bile su bolje od svega što je domaćin imao na ovom susretu, onda je jasno da Bajer ima za čim da žali. Četa Herarda Seoanea najopasnije je pretila u 64. i 68. minutu. Prvi put Šik nije uspeo sa pet metara da ćušne loptu u mrežu, drugi put nešto slično nakon izvanrednog dodavanja Sardara Azmuna.U oba slučaja Gregor Kobel bio je na pravom mestu. Pa kada na ove dve prilike dodamo i dva poništena pogotka gostiju, evidentno da je Leverkuzen makar jednom trebalo da matira domaćina. I onda bismo morali da konstatujemo kako je i remi praveden ishod. Na problem sa Sebastijanom Aleom i njegovim izostankom zbog teške bolesti, nadovezao se novi kada je Dortmund u pitanju. Posle samo dvadesetak minuta igre usled povrede van terena je morao Karim Adejemi. Bajer je u samom finišu utakmice ostao s desetoricom igrača na terenu. Van igre morao je golman Hradecki pošto je igrao rukom izvan kaznenog prostora. Feliks Brih je pogledao snimak i isključio finskog čuvara mreže…Niko Šloterbek, novi štoper u dresu Borusije, pružio je dobru partiju i pokazao da će biti pojačanje. Jusufa Mukoko nije bio na potrebnom nivou i teško je verovati da će ga Edin Terzić i dalje forsirati kao prvog špica. Zanimljivo da Đio Rejna nije dobio priliku…Na drugoj strani debi u Bundesligi uspisao je Adam Hložek, pošto je u 46. minutu zamenio Karima Belarabija. BUNDESLIGA – 1. KOLO PetakAjntraht – Bajern 1:6 (0:5)/Kolo Muani 64 – Kimih 5, Pavar 10, Mane 29, Musijala 35 i 83, Gnabri 43/SubotaAugzburg – Frajburg 0:4 (0:0)/Gregorič 46, Grifo 48, M. Ginter 61, Doan 78/Bohum – Majnc 1:2 (1:1)/Štefer 39 – Onisivo 26, 77/Borusija Menhengladbah – Hofenhajm 3:1 (1:1)/Bensebajni 42, Tiram 71, Elvedi 78 – Skov 25/Union Berlin – Herta 3:1 (1:0)/Sibačo 31, Beker 50, Nohe 55 – Lukebakio 85/Volfzburg – Verder 2:2 (1:2)/Nmeča 11, Gilavogi 84 – Filkrug 21, Bitenkur 23/Dortmund – Leverkuzen 1:0 (1:0)/Rojs 10/Nedelja15.30: (4,80) Štutgart (3,70) RB Lajpcig (1,82)17.30: (1,85) Keln (3,70) Šalke (4,60)***kvote su podložne promenama