Pogubljena odbrana i neprecizni Darvin bacili Liverpul pod noge sjajnom Brentfordu

Sjajno je Liverpul zaigrao posle mundijalske pauze, vezao tri pobede na kraju godine, ali je u novu ušao užasno!Ne zna se da li je večeras bio gori u odbrani ili u napadu. Sa ovakvom igrom nije bilo šanse da izbegne poraz od raspoloženog domaćina Brentforda koji je slavio 3:1. A mogao je Brentford i do ubedljivije pobede da je imao malo više sreće s obzirom kako je maltretirao odbranu Redsa.Sam početak je nagovestio da će ovo biti loš dan za Klopov tim. Darvin Nunjez je u svom stilu promašio još jedan zicer nakon što je sve dobro uradio ali nije završio. Predriblao je golmana ali je na gol-liniji šut zaustavio Ben Mi. Dobro je Liverpul igrao prvih petnaestak minuta a onda je Brentford namirisao klimavu odbranu gostiju…Prvi je zapretio Kongoanac Joan Visa koji je danas verovatno odigrao partiju karijere i bio prava napast za Redse. Potom je Brajan Mbeumo promašio šansu ’jedan na jedan’ sa Alisonom. I onda su počele muke sa prekidima…Konate je zatresao sopstvenu mrežu posle kornera i uveo Liverpul u agoniju. Potom je i Visa posle novog kornera pogodio mrežu posle još jedne loše intervencije Van Dajka, Konatea i drugova… Ali VAR je ovoga puta spasao Liverpul. Baš kao i u 40. minuta kada je opet nabačena lopta u šesnaesterac bila kobna za goste i kada je opet Visa pogodio metu. I ovoga puta mu je VAR poništio gol jer je Ben Mi u ofsajdu zakačio loptu.Konačno, u 42. minutu je Visa napokon mogao da proslavi gol. Opet je dobro reagovao na centaršut, bio najviši u skoku pored Trenta i Konatea i lopta je prešla liniju iako ju je Alison izbacio. Ovoga puta je tehnologija bila na Visinoj i Brentfordovoj strani pa je domaći tim otišao na poluvreme sa velikih i zasluženih 2:0.Kakvo poluvreme je odigrao Liverpul, najbolje govori to što je Klop na pauzi promenio čak trojicu igrača i izveo Van Dajka, Cimikasa i Eliota. Delovalo je da će promene uroditi plodom kada je Okslejd Čemberlen pogodio na početku drugog poluvremena pošto je prethodno VAR poništio gol Darvinu. Pokušao je Liverpul dodatno da pritisne tražeći izjednačenje ali je Nunjez još jednom lošom rekacijom u završnici prokockao najbolju šansu za to. Ubrzo je stigla i konačna presuda kada je Mbeumo postavio konačnih 3:1. Ali ne treba nikako ovaj rezultat staviti samo u kontekst Liverpulovog lošeg dana. Naprotiv, Brentford je odigrao sjajnu utakmicu, nastavio niz dobrih rezultata i jedno je od najvećih iznenađenja sezone. Zasluženo.PREMIJER LIGA – 19. KOLOPonedeljakBrentford – Liverpul 3:1 (2:0)/Konate 19 autogol, Visa 42, Mbeumo 84 – Okslejd Čemberlen 50/Utorak20.45: (1,85) Arsenal (3,70) Njukasl (4,60)20.45: (3,60) Everton (3,30) Brajton (2,25)20.45: (2,30) Lester (3,35) Fulam (3,10)21.00: (1,30) Mančester Junajted (5,70) Bornmut (9,00)Sreda20.30: (2,10) Sautempton (3,50) Notingem Forest (3,80)20.45: (2,65) Lids Junajted (3,25) Vest Hem (2,70)21.00: (2,05) Aston Vila (3,50) Vulverhempton (3,90)21.00: (3,35) Kristal Palas (3,40) Totenhem (2,30)Četvrtak21.00: (5,50) Čelsi (3,90) Mančester Siti (1,70)***Kvote su podložne promenama