Osasuna posle 18 godina stigla do polufinala Kupa (VIDEO)

Teško se u Španiji „ogrebati“ za trofej pored ala kakve su Real, Barsa, Atletiko i ostali. Osasuni, recimo, to nikada nije uspelo.Jednom je došla do finala Kupa Kralja, to joj je bila najveća šansa, ali izgubila ga je od – Betisa. Kakav maler… Prošlo je 18 godina od tog meča, a Osasuna je večeras izborila plasman u polufinale najmasovnijeg takmičenja. U Pamploni je pala Sevilja posle produžetka koji je uspela da izbori golom u 94. minutu – 2:1 (1:0).Ostala su, dakle, dva koraka Osasuni do trofeja. Tako blizu, a tako daleko. Pored nje i Barselona je stigla do polufinala, što dovoljno u startu govori o težini zadatka kako da se dođe do pehara.Ali, kada je tim iz Pamplone večeras izbacio sastav u kojem su bekove igrali svetski prvaci Montijel i Akunja, sa Rakitićem i Okamposom… Onda imaju osnova za samopouzdanje da mogu makar još jedan korak napred.Igrao je za Sevilju i srpski tandem Marko Dmitrović, kojeg je zbog povrede na poluvremenu zamenio golman reprezentacije Maroka Bono, a na poziciji štopera je bio Nemanja Gudelj. Pitanje je da li je i on mogao bolje da reaguje u akciji iz koje je domaćin došao do vodećeg gola. Otišao je i Gudelj na Garsiju, koji teško da je išta mogao sa tom centriranom loptom, osim da odigra povratnu, a Čimi Avilja se s njom sjajno snašao i poslao je u mrežu gostiju iz Andaluzije.Delovalo je da Sevilji nema spasa, veselje na tribinama je bilo spremno, čekao se samo kraj. Otišlo se u duboku sudijsku nadoknadu, a onda – šok. Jusef en Neziri se našao na pravom mestu u pravo vreme, neverovatno je kako ga defanzivci Osasune nisu ispratili, te je sa peterca poslao loptu pod prečku u 94. minutu.U takvim situacijama obično tim koji se tako spase poraza ima prednost u produžecima, ali Osasuna nije pala. Naprotiv, zaigrala je kao da se ništa nije dogodilo i uspela je da u 99. minutu vrati vođstvo. Ezalzuli je malo i srećno i spretno napravio sebi prostor za šut i pogodio za 2:1.Usledila je potpuna ofanziva Sevilje, pa serija dugih lopti u šesnaesterac kako se utakmica bližila kraju, ali je Osasuna, za koju je od 80. minuta igrao i Darko Brašanac, uspela da se odbrani i da izvadi kartu za polufinale Kupa Kralja.ČETVRTFINALE KUPA KRALJASredaBarselona – Real Sosijedad 1:0 (0:0)/Dembele 52/Osasuna – Sevilja 2:1 (1:1, 0:0)/Avilja 71, Ezalzuli 99 – En Neziri 90+4/Četvrtak20.00: (2,80) Valensija (3,05) Atletik Bilbao (2,70)21.00: (1,92) Real Madrid (3,50) Atletiko Madrid (4,10)