Mančester Junajted – Liverpul 4:0! Klop koristio 32 igrača, Ten Hagov debi kao dobar temelj (VIDEO)

Kad na devet ligaških utakmica u nizu ne uspete da dobijete najvećeg rivala, a na poslednje tri, pritom, primite čak 13 golova (od čega devet u svom dvorištu), onda vam trijumf, makar bio i u priajteljskoj utakmici, i te kako znači. Ruku na srce, nije prilika za euforiju Đavola, baš kao što nema ni potrebe za preveliku brigu na drugoj, poraženoj strani. Videćete i zbog čega.U najkraćem: Mančester Junajted – Liverpul 4:0!Rezultat za finu, prijatnu toplinu oko srca navijača kluba koji je u slobodnom padu već godinama, praktično od odlaska ser Aleksa Fergusona, međutim kada u obzir uzmemo da je Klop možda i preterao s eksperimentisanjem, davajući šansu čak i trećepozivcima, te igračima koji sigurno neće biti u konkurenciji za prvi tim u predstojećoj sezoni (među njima i mladom srpskom štoperu Stefanu Bajčetiću), onda je jasno da ovo i nije baš pravi parametar snage tima i uspešnosti rada Erika Ten Haga u prvih nekoliko sedmica na Old Trafordu. Pogotovo što je nemački stručnjak tek u završnih pola sata na teren poslao svoje najjače adute. Ali da ima razloga za optimizam i pre svega nadu – definitivno ima. Mada bez najveće zvezde u sastavu – Kristijana Ronalda, Junajted je, ako ništa drugo, udario dobar temelj za ono što sledi. I što je još važnije – nabildovao samopouzdanje. ***MANČESTER JUNAJTED (prvih 45 minuta): De Hea, Dalot, Varan, Lindelef, Šo, Mektomini, Fred, Sančo, Bruno Fernandes, Rašford, Marsijal; od 46. minuta: Malasija, Elanga, Teljes, Baji, Van Bisaka, Van de Bek, Sevidž, Ikbal, Pelistri, Dijalo; od 68. minuta: Hiton.LIVERPUL (prva 32. minuta): Alison, Mabaja, Filips, Gomez, Čejmbers, Morton, Henderson, Karvaljo, Eliot, Firmino, Dijaz; od 33. minuta: Matip, Cimikas, Džons, Vilijams, Frauendorf, Okslejd Čemberlen, Milner, Klarkson, Klark, Bajčetić; od 46. minuta: Adrijan; od 61. minuta: Salah, Fabinjo, Van Dajk, Konate, Tijago, Keita, Nunjez, Aleksander Arnold, Robertson, Hil.Prva tri gola kojima je utakmica rešena Mančester je postigao u prvih pola sata (Sančo 12, Fred 30, Marsijal 33), dok su na terenu u dresu Liverpula uglavnom bili momci što se neće naigrati fudbala kod Jirgena Klopa. Otuda glavni utisak nije rezultat, već sasvim pristojan protok lopte i tranzicija. Brzo i lako su Đavoli stizali od svog šesnaesterca do protivničkog, bez mnogo kontakata i onda, doduše uz svesrdnu podršku defanzivaca Liverpula, uspevali da matiraju Alisona. Posebno je bila efektna i brzopotezna akcija kod četvrtog pogotka Junajteda koju je započeo štoper Erik Baji, a za realizaciju se pobrinuli mlađani Amad Dijalo i Fakundo Pelistri. Prvi je asistirao, drugi smestio loptu iza leđa golmana Adrijana. Igrao se 76. minut i tada je na terenu bio maltene najjači Klopov tim. Liverpul je imao kontrolu u poslednjih dvadesetak minuta, stvorio nekoliko dobrih prilika, a najbolju za počasni pogodak propustio u samom finišu. Prvo je Mo Salah pogodio stativu, da bi na odbijenu loptu naleteo debitant Darvin Nunjez i poslao sa desetak metara je poslao visoko preko gola. Zanimljivo da i Liverpul i Mančester narednu proveru imaju protiv Kristal Palasa.