Laganica za Spartak, Uralu nije mesto u Premijer ligi (VIDEO)

Lagana tri boda sa dozom gorčine u ustima. Spartak je rutinski odradio gostovanje očajnom Uralu (2:0), osvojio tri boda, ali sreća nije kompletna posle pobede. Razlog za brigu Moskovljana je povreda veziste Viktora Mozesa, koji je na nosilima iznet s terena i tek će se na pregledima ustanoviti koliko je problem ozbiljan. Ukoliko bi Nigerijac morao da dužu pauzu, bio bi to udarac za Spartak, taman što je odlično počeo sezonu.Utakmica u Jekaterinburgu je još jednom pokazala da Uralu nije mesto u Premijer ligi Rusije. Četiri kola, četiri poraza i gol-razlika 1:10. Sve lagano izgubljeni mečevi…Tako je i Spartak danas sve završio u prvom poluvremenu. Ural je imao dve šanse u prvih 20 minuta, a onda je Kvinsi Promes probio odbranu domaćih, doneo prednost crveno-belima iz Moskve, otvorio vrata ka pobedi. U finišu prvog dela Ignjatov je povisio na 2:0, a sve čestitke za pruženu partiju idu na račun Aleksandra Soboleva, koji je asistirao za oba Spartakova gola.Tri velike šanse promašili su gosti u periodu od 53. do 61. minuta, Promes dva puta i jednom je Jegoričev skinuo loptu s linije, tako da su propale prilike da trijumf tima iz Moskve učine još ubedljivijim.RUSIJA 1 – 4. KOLOSubotaUral – Spartak Moskva 0:2 (0:2)/Promes 2, Ignjatov 43/16.30: (1,43) CSKA M. (4,50) Fakel (7,75)19.00: (5,70) Ahmat Grozni (4,00) Zenit (1,60)19.00: (2,30) Krasnodar (3,40) Lokomotiva M. (3,10)Nedelja14.00: (3,70) Torpedo M. (3,40) Himki (2,05)16.30: (2,75) Krila Sovjetov (3,30) Dinamo M. (2,55)19.00: (1,90) Rostov (3,50) Orenburg (4,10)19.00: (1,60) Soči (4,00) Nižnji Novgorod (5,70)***kvote su podložne promenama