Javor s dve golčine srušio Mladost u Ivanjici, gleda u leđa samo Zvezdi, Čukaričkom i Vojvodini (VIDEO)

Duelom u Ivanjici spuštena je zavesa na 5. kolo Mozzart Bet Superlige Srbije, a kada podvučemo crtu nakon prve šestine ligaškog dela domaće elite, Javor Matis je iskočio kao najprijatnije iznenađenje. Počelo je debaklom od Partizana (0:4), ekipa je došla sebi posle remija bez golova sa TSC-om, da bi od treće Igor Bondžulić i njegovi izabranici počeli da nižu recke. Pao je Novi Pazar (2:1), te Napredak (4:2), a večeras i ekipa Mladosti GAT – 2:1.Duel na stadionu kraj Moravice obeležila su dva evrogola – prvi u režiji Normana Kembela već posle deset minuta igre, a onda i majstorija Luke Lukovića koja je u uvodnim minutima drugog dela potpuno poremetila planove gostiju za drugo poluvreme. Kako je ivanjički tim drugi put stekao vođstvo, automatski je promenio ideju u igri, a ona se zasnivala na tome da se u ostatku utakmice fokus usmeri na čuvanje rezultata, pre nego na jurenje eventualnog trećeg pogotka koji bi u perspektivi doneo mirnu završnicu.Dakle, gradacijski je Javor počeo da diže formu i rezultate. Poraz, remi, pa tri pobede u nizu, a nagrada za to stigla je u vidu prostog pogleda na tabelu. Bondžulićevi puleni drže četvrto mesto sa 10 bodova i gledaju u leđa samo Crvenoj Zvezdi, Čukaričkom i Vojvodini.Nastavljaju se teški dani za Mladost, ali i za njenog novog trenera Aleksandra Lintu. Naime, 46-godišnji stručnjak je već nakon dva poraza u prve dve runde dobio otkaz u surduličkom Radniku, a neuspehom je otvorio i mandat na klupi novosadskog tima. Odgovor Mladosti na volej Kembela sa nekih 16 metara bio je gotovo ekspresan, budući da je već u narednih par minuta rezultatski egal ponovo bio na snazi. Pas Popovića u gol je pretvorio Mirosavljev.Značajna figura u ekipi Mladosti bio je golman Milojević koji je za uvodnih 45. minuta skinuo domaćinu čak dva zicera. Prvo Petru Gigiću (mada bi VAR verovatno proveravao igranje rukom da se mreža zatresla) u uvodnim minutima, a zatim i Lukoviću po isteku sat vremena igre. Međutim, ono što nije uspela tada, desetka Javora ostvarila je malo nakon pauze i to na znatno atraktivniji način.Povukao je Luković loptu u jaču, desnu stranu i poslao divnu “kiflu” u dalji ugao. Pokazao je nekadašnji fudbaler Čukaričkog zašto je poslednjih sezona jedan od najopasnijih fudbalera Javora. Takmičarske 2020/21 postigao je 16 pogodaka u Superligi, prošle sezone devet u Prvoj ligi Srbije.Pokušavala je Mladost, pretila i stvarala šanse u završnoj trećini utakmice, ali ne tako zrele da bi izbegla treći poraz u uvodnih pet rundi. A Aleksandru Linti i njegovim izabranicima tek sledi izuzetno zahtevan raspored, odnosno mečevi protiv Partizana, TSC-a, Novog Pazara, Napretka i niškog Radničkog.JAVOR MATIS – MLADOST GAT 2:1 (1:1) /Kempbel 10, Luković 55 – Mirosavljev 17/Stadion u IvanjiciSudija: Andrija StojanovićJAVOR MATIS (4-2-3-1): Vulić 6,5 – Nikolić 6 (od 81. Dolmagić), Tojčić 6, Obradović 6,5, Grabež 6 – Maričić 6, Dukure 6 (od 69. Đukić 6) – Kembel 7 (od 46. Eliomar 6), Gojković 6,5 (od 90. Ivelja -), Luković 7 (od 81. Tanko -) – Gigić 6,5MLADOST GAT (4-5-1): Milojević 6,5 – Mlađović 6, Jočić 5,5 (od 85. Mijić -), Kovačević 6, Ilić 5,5 – Maksimović 5,5, Maričić 6 (od 76. Sekulić -) – Dimitrov 6 (od 76. Katanić -), Radulović 5,5 (od 66. Babić -), Popović 6 (od 85. Karać -) – Mirosavljev 6,5Igrač utakmice: Luka LukovićMOZZART BET SUPERLIGA, 5. KOLOPetakVoždovac – Radnički Kragujevac 1:0 (0:0)/Vujnović 90/SubotaTSC – Novi Pazar 0:1 (0:0)/Danoski 56/Mladost – Radnički 2:2 (1:1)/Bojović 34 i 90+3 – Štulić 3 i 61/NedeljaRadnik – Kolubara 0:0Čukarički – Spartak 2:0 (0:0)/Badamosi 51, Tošić 83/Javor – Maldost GAT 2:1 (1:1)/Kembel 10, Luković 55 – Mirosavljev 17/OdloženoVojvodina – Crvena zvezdaPartizan – Napredak