Gol iz kornera u nadoknadi produžetka VIDEO

Neverovatna scena u Batumiju.

Fudbaleri Slovana iz Bratislave plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona i to na jedan od najneverovatnijih načina koje smo imali prilike da vidimo.

Nakon 180 minuta fudala protiv Dinama iz Batumija rezultat je bio 0:0, pa je prolaz dalje morao da bude odlučen u dodatnih 30 minuta.

A tamo je viđena prava ludnica. Dinamo je poveo preko Zurita Davitašvilija u 104. minutu, i činilo se da domaćin grabi ka prolazu, ali tako nisu mislili fudbaleri Slovana.

Prvo je u 115. minutu susreta, pet minuta pre isteka drugog produžetka, Tigran Barsegjan raspalio sa ivice kaznenog prostora i pogodio mrežu domaćina, pa su produžeci bili gotovo isvesni… Ili je tako bar izgledalo u momentu kada je Vladimir Vajs namestio loptu na korner, centrirao, i šokirao bukvalno sve na stadionu.

Lopta je iznenadila čitavu odbranu rivala, završila u mreži, pa je Slovan obezbedio prolaz dalje.

Tamo će odmeriti snage sa mađarskim Ferencvarošem.

Prolaz su obezbedile i ekipe Boto Glimta, uprkos porazu od Klaksvika na Farskim Ostrvima od 3:1 (prvi meč dobili 3:0), zatim slovenačkog Maribora, koji je sa 2:0 izbacio Soligorsk, Ferencvaroš je pregazio kazahstanski Tobol sa 5:1 (prvi meč bez golova).

Susreti Kluž – Pjunik i Linfild – TNS su još uvek u toku.