De Araskaeta izbacio šampiona iz Kupa Brazila (VIDEO)

Daleko je Flamengo od vrha tabele u brazilskoj Seriji A, poraz od Korintijansa pre tri dana svakako nije doprineo boljoj atmosferi u ekipi, međutim najpopularniji tamošnji klub ipak se raduje plasmanu u četvrtfinale Kupa. Rubronegri su po drugi put u poslednjih 20 dana tukli šampiona Atletiko Mineiro, kao krajem prošlog meseca u ligi ponovo nisu primili gol, a to je noćas bilo od krucijalnog značaja za prolaz među osam – 2:0. Junak trijumfa Flamenga je najbolji igrač tog tima Džordžijan De Araskaeta. Urugvajac je bio pod znakom pitanja za ovaj susret zbog povrede, ali smogao je snage, izašao na teren i sa dva gola presudio gostima. U oba slučaja De Araskaeti asistirao je Pedro.Prvi pogodak postignut je u sudijskoj nadoknadi prvog dela, a drugi u 64. minutu. Zanimljivo, Atletiko Mineiro imao je nešto veći posed lopte, ali za 90 i kusur minuta nijednom nije uputio udarac u okvir gola domaćeg sastava. Flamengo je dominirao u tom pogledu, stvorio čak desetak izglednih šansi i lako mogao da još kojim pogotkom ranije osigura prolaz u narednu rundu Kupa. GOOOOOLLLL DO FLAMENGO!Arrascaeta abre o placar no inferno… #FLAxCAM pic.twitter.com/k54e0LGBGG— CENTRAL DO FLAMENGO (@Central_Do_Fla_) July 14, 2022 Šampion nije imao snage da pritisne u finišu pošto je ostao bez defanzivca Injasija Alonsa Muhike koji je zaslužio crveni karton u 78. minutu. BRAZIL, KUP – OSMINA FINALA, REVANŠI SredaAtletiko PR – Baija 2:1 (0:1) /prvi meč 2:1//Erik 78, Romulo 90 – Mateus Davo 5/Kruzeiro – Fluminense 0:3 (0:0) /prvi meč 1:2//Arijas 70, Kano 85, Natan 90/Gojas – Atletiko GO 0:3 (0:1) /prvi meč 0:0//Žoržinjo 41, Rato 53, Freitaš 65pen/ČetvrtakSeara – Fortaleza 1:0 (0:0) /prvi meč 0:2//Vina 61/Flamengo – Atletiko Mineiro 2:0 (1:0) /prvi meč 1:2//De Araskaeta 45+1, 64/ Santos – Korintijans 1:0 (0:0) /prvi meč 0:4//Leonardo 68pen/Petak01.00: (1,65) Palmeiras (3,45) Sao Paulo (5,40) /prvi meč 0:1/02.00: (2,05) Botafogo (3,10) Amerika Mineiro (3,70) /prvi meč 0:3/*** kvote su podložne promenama