in

Budućnost se provukla, blistao bivši napadač Zvezde

Okončano prvo kolo kvalifikacija.

Nakon završetka svih revanš mečeva prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija, poznate su sve ekipe koje će nastupiti u drugoj rundi borbe za grupnu fazu ovog takmičenja.

Budućnost je iz Podgorice protiv Lapija donela višak od 2:0, ali su u Prištini na stadionu „Fadilj Vokri“ odigrali sasvim drugačiji meč.

Ekipa iz takozvane države Kosovo je dva puta uspevala da stigne prednost tima iz Podgorice, imali su i šanse da u potpunosti preokrenu meč, ali su Crnogorci izdržali i prošli dalje.

Dunajska Streda, tim za koji nastupa Nikola Krstović, bivši napadač Crvene zvezde, na svom terenu je protiv Kliftonvila slavila sa 2:1 u prvoj utakmici, dok je na krilima mladog Crnogorca na “ostrvu” stigla do ubedljive pobede.

Krstović je na teren ušao u 64. minutu pri rezultatu 1:0, samo minut kasnije pogodio za 2:0, a potom u poslednjem minutu susreta doneo svom timu i treći pogodak.

Liga konfenrecija, 1. kolo kvalifikacija, revanš mečevi

Lijepaja (Let) – Gnjilan (tzv Kos) 3:1 (0:0), prvi meč 0:1

(Karasauskas pen 49, Belaković 64, Dodo pen 88 – Krasnići 51)

Akademija Pandev (Mkd) – Lehija Gdanjsk 1:2 (0:1), prvi meč 1:4

(Mitrovski 59 – Gajos 37, Pjetrčak 82)

Ararat (Jer) – Škendija (Mkd) 2:2 (0:2), prvi meč 0:2

(Malakjan 49, 79 – Bravo ag 2, Guri 45+3)

Evropa (Gib) – Vikingur (Far) 1:2 (0:2), prvi meč 0:1

(Sančez 73 – Vatnhamar 19, 45+1)

Kauno Žalgiris (Lit) – Ružomberok (Svk) 0:0, prvi meč 0:2

Milsami (Mol) – Panevežis (Lit) 2:0 (1:0), prvi meč 0:0

(Spataru 4, Akpuđe ag 54)

Paide (Est) – Dinamo Tbilisi (Gru) 1:2 (0:0) – penalima 6:5, prvi meč 3:2

(Singetah pen 115 – Širtladze 69, Antilevski 93)

SJK (Fin) – Flora (Est) 4:2 (3:2, 0:1), prvi meč 0:1

(Jervis pen 59, 66, 85, Tikanen 113 – Lilander 9, Ojama 47)

Tuzla siti (Bih) – Tre Pene (San M) 6:0 (1:0), prvi meč 2:0

(Smajlagić pen 35, 57, Čeliković 49, Kuzmanović 50, Sukilović 58, Burić 83)

Atletik Eskaldes (And) – Gzira (Mal) 0:1 (0:0), prvi meč 1:1

(Džeferson 105)

B36 Toršavn (Far) – Borac BL (Bih) 3:1 (1:0) – penalima 4:3, prvi meč 0:2

(Eligson 35, pen 54, pen 66 – Tatar 75)

Dila Gori (Gru) – KuPS (Fin), 0:0 prvi meč 0:2

Petrokub (Mol) – Florijana (Mal) 1:0 (1:0), prvi meč 0:0

(Turkan 26)

Riga (Let) – Deri siti (Irs) 2:0 (1:0), prvi meč 2:0

(Ramos 33, 76)

Njutaun (Vels) – HB Toršavn (Far) 2:1 (2:0) – penalima 4:2, prvi meč 0:1

(Kovens 35, Mvandve 45+1 – Petersen 48)

Diferdanž (Luk) – Olimpija (Slo) 2:2 (1:1, 1:0), prvi meč 1:1

(Bedure 9 – Dofo 80, Milović 112)

Hamrun (Mal) – Alaškert (Jer) 4:1 (0:0), prvi meč 0:1

(Prša 55, Gilamije 63, Džoni 73, Dodo 75 – Jedigarjan 48)

Lapi (tzv Kos) – Budućnost (CG) 2:2 (1:1), prvi meč 0:2

(Firmino 45+1 penal, Kurtaj 71 – Đukanović 23, Mijović 64)

Mura (Slo) – Sf. Džordž (Mol) 2:1 (0:0), prvi meč 2:1

(Petković 46, Daku 81 – Svinarenco 77)

Partizani (Alb) – Saburtalo (Gru) (0:1 (0:0) – penalima , prvi meč 1:0

(Gulijašvili 53)

Sligo (Irs) – Bala Taun (Vels) 0:1 (0:1) – penalima 4:3, prvi meč 2:1

(Edvards 35)

KR Rejkjavik (Isl) – Pogon Šćećin (Polj) 1:0 (1:0), prvi meč 1:4

(Halson 44)

Dečić (CG) – Dinamo Minsk (Bel) 1:2 (0:1), prvi meč 1:1

(Bećiraj 60 – Sačivko 26, Putilo 77)

Larn (S.Ir) – St. Džosef (Gib) (0:1 (0:0), prvi meč 0:0

(Valarino 79)

Tre Fjori (San M) – Fola (Luk) 3:1 (2:1), prvi meč 1:0

(Goh 31, Đurčinoski 45+1, 51 – Koreja Mendeš 37)

Kliftonvil (S.Ir) – Dunajska Streda (Svk) 0:3 (0:1), prvi meč 1:2

(Veselovski 12, Krstović 65, 90. penal)

Krusejders (Irs) – Magpis (Mal), prvi meč 1:2

(Hitli 33, Vinčester 80, Burns 90+3 – Kasćaro 37)

Iskra (CG) – Laci (Alb) 0:1 (0:1), prvi meč 0:0

(Mazrekaj 19)

Brejdablik (Isl) – Santa Koloma (And) 4:1 (1:1), prvi meč 1:0

(Torvaldson 45, Gunlaugson 50. penal, Jeoman 64, Stajndorson 67 – Paredes 30)

Utorak

Drita (tzv Kos) – Inter Turku (Fin) 3:0 (1:0), prvi meč 0:1

(Simonovski 2, Muja 49, 51)