Ajkulama preseo rođendan: Pjedrahita utišao Barankilju u 90+5 (VIDEO)

Sve je bilo spremno za slavlje Juniora. Pun stadion u Barankilji, karnevalska atmosfera sa više od 40.000 navijača, povodom 98 godina kluba, ali pitali su se nešto i fudbaleri Onse Kaldasa, koji su u šestom kolu kolumbijske Klausure pobedili domaćina Junior sa 2:1 i naneli mu prvi poraz u šampionatu pred svojim navijačima.Domaći tim je imao ulogu favorita, ali posrnuli nekadašnji šampion Južne Amerike u petom minutu sudijske nadoknade šokirao je navijača Juniora. Stelac gola bio je Marlon Pjedrahita koji je u poslednjim trenucima meča doneo svom timu tri vredna boda. On je izveo slobodan udarac, ali je glavom nespretno zahvatio loptu jedan fudbaler tima iz Barankilje i prevario golmana, za muk prepunog stadiona u ovom gradu na obali Kripskog mora.Pjedrahita nije hteo da se raduje golu protiv kluba u koje je igrao do ove sezone. Pet godina je nosio drres Juniora, a sada je pokvario slavlje nekadašnjem saigračima. Ko će kome, ako ne svoj svome…Junior je sredinom drugog poluvremena uspeo da izjednači. Gol je postigao Argentinac Fabijan Sambueza. U finišu je domaćin ostao sa desetoricom na terenu. Isljkučen je Didijer Moreno, pa su gosti to iskoristili da se probiju da slave i probiju se na treće mesto u novom šampionatu, a uz Miljonarios iz Bogote su jedini tim bez poraza (po tri pobede i remija).11 Caldas le aguó la fiesta del cumpleaños 98 de Junior ante más de 40 mil espectadores. Que vergüenza! El Gol del triunfo lo hizo el extiburón Marlon Piedrahíta. Junior estuvo en desventaja, empató y en el minuto complementario perdió No hay peor cuña, que la del propio palo pic.twitter.com/qMp46WXAib— Noticias Ya! (@noticiasyabq) August 8, 2022 U nastavku utakmice igrala je i prva zvezda Juniora, Karlos Baka. Nekadašnji kolumbijski reprezentativac se ovog leta vratio u matični klub posle više od decenije u Evropi. Najbolje partije je pružao u Primeri, u dresu Sevilje i Viljareala, dok se nije proslavio u redovima Milana.———————Prognozziraj besplatno Mozzart Bet Superligu za milionski nagradni fond———————KOLUMBIJA 1, KLAUSURA – 6. KOLOSubotaIndependijente Medeljin – Ekidad 1:1 (1:0)/Monsave 9 – Sabag 57/Bojaka – Kortulua 3:0 (3:0)/Rivas 5, Moreno 22, Andrade 31/Envigado – Union Magdalena 1:2 (1:1)/Ernandez 45 – Čavez 28, Sančez 84/Tolima – Jaguares 2:2 (0:1)/Kinones 78, Garsija 90 – Viveros 20, Rohas 55pen/NedeljaAlijansa Petrolera – Atletiko Nasional 0:2 (0:0)/Guzman 57, Duke 90/Miljonarios – Deportivo Kali 4:2 (2:0)/Pereira 36, 45, 50, Vargas 73 – Moskera 60pen, Luna 90/Deportivo Pasto – Bukaramanga /u toku/PonedeljakJunior – Onse Kaldas 1:2 (0:1)/Sambueza 67 – Del Valje 24, Pjedrahita 90+5/Pereira – Santa Fe 0:1 (0:0)/Estupinjan 80/Sreda02.30: (2,05) Amerika Kali (3,05) Aguilas (3,80)*** kvote su podložne promenama