Vojvodina deluje nezaustavljivo: Protiv Obilića pobeda od 21 gola razlike

Vojvodina ne samo da je uspela da potvrdi ulogu izrazitog favorita u okršaju Obilićem, već je nanela priliko težak poraz ekipi iz glavnog grada, savladavši ga sa čak 21 golom razlike – 44:23 (21:14).Lale nisu imale ni najmanjih problemom koja je današnji meč dočekala sa dva trijumfa na startu prvenstvene trke. Utakmica je rešena furioznom serijom 7:0 sredinom drugog poluvremena, kada su domaći od 26:19 očas posla otišli na 33:19 i tako razrešili pitanje pobednika. Igrači Vojvodine se nisu time zadovoljili, već su nastavili da dodaju gas do kraja meča i na kraju stigli do maksimalne prednosti pogotkom Miloša Grozdanića u poslednjim sekundama meča.Upravo je levo krilo domaćeg tima bilo najefikasnije na meču sa 12 golova, dok je sa druge strane desno krilo, Marko Vasić, postiglo sedam pogodaka. To samo pokazuje da je ekipa Borisa Rojevića protivnika slomila brzim akcijama i kontranapadima. Pored svega toga raspoložen je bio i Fran Lučin sa 10 ostvarenih odbrana.Kod indisponiranog Obilića najefikasniji je bio pivotmen Nikola Jestrović sa pet golova, dok je levi bek Ilija Sladić postigao četiri.Pobednički ritam, nakon startnog poraza u derbiju sa Crvenom zvezdom, uhvatio je i Dinamo iz Pančeva, koji je večeras slavio u Prokuplju protiv Topločinanina – 31:29 (18:16).Pančevci su tokom čitavog meča imali prednost, koja je početkom drugog poluvremena išla i do pet golova razlike. Gosti su pet minuta pre kraja imali četiri gola prednosti, ali se do kraja nisu tresli protivničku mrežu. To je domaći tim iskoristio da smanji zaostatak na samo dva gola, ali mu je nedostajalo koncentracije u poslednjim trenucima da probaju da stignu do iznenađenja.SUPERLIGA SRBIJE ZA RUKOMETAŠE – 3. KOLOPetakCrvena zvezda – Jugović 33:28 (18:15)SubotaProleter Zrenjanin – Kikinda 24:29Vojvodina – Obilić 44:23Topličanin – Dinamo Pančevo 29:31Šamot – Metaloplastika 24:33Nedelja18.00: Dubočica – Radnički KragujevacPonedeljak20.00: Partizan – Rudar Kostolac