Raspucani večiti: Crno-beli klinci 4 od 4, Nenadićev šou u Kostolcu za Zvezdin prvenac u gostima

Favoriti po planu. Četiri pretendenta za plej-of rukometne Superlige Srbije, Partizan, Crvena zvezda, Metaloplastika i kragujevački Radnički, upisali su nove bodove u prvim mečevima četvrtog kola Arkus Superlige Srbije.Crno-beli su ostali s makismalnim učinkom posle trijumfa u Aranđelovcu protiv Šamota sa 31:26. Domaćin je bio ravnopravan samo u prvih 30 minuta, a u nastavku poletni klinci Partizana dodali su gas i na kraju lakše od očekivanog slomili otpor Aranđelovčana.Nikola Zečević je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa sedam golova, dok su se po šest puta u listu strelaca upisali Stefan Petrić i Ivan Mićić, dok je Uroš Kojadinović pet puta matirao domaćina. Golman Andrej Trnavac imao je 10 uspešnih intervencija. Kod Šamota, Marko Živojinović je dao pet golova, a Simon Mrda četiri, dok je golman Marko Mrdović imao osam odbrana.Zvezda je ostvarila prvi trijumf u gostima u novom šampionatu. Pao je lako Rudar u Kostolcu sa 35:22. Na početku šampionata najbolji igrač crveno-belih je Draško Nenadić. Pre sedam dana je nekadašnji reprezentativac Srbije dao Jugoviću devet golova, bio igrač utakmice, a sada je bio još efikasniji. Čak 12 puta je pogodio mrežu domaćina. Imao je samo dva promašaja, a dva puta je bio precizan sa sedam metara.Zvanično: Vojvodina jača za Ocvirka i MilićaKostolčani, koji su ostali na nuli i posle četvrtog kola, držali su se samo u prvih 20 minuta. Posle serije 4:0, četa Ratka Đurkovića se odlepila na 13:9 i do kraja utakmice samo je povećavala prednost. U tim trenucima, osim Nenadića, odličan na crti je bio iskusni Branko Kankaraš. Pojačanje crveno-belih iz Izraela je osam puta pogodilo, uz samo jedan promašaj. Osim Đorđa Majesa, svi ostali igrači Beograđana su se upisali u listu strelaca, osim dvojice golmana. Solidni na golu su bili Janko Gemaljević sa osam i Nikola Perić sa sedam odbrana. Rudaru ne gine ispadanje ako ovako nastavi. Mihajlo Stevović je pogodio šest puta za domaćina, dok je dobar na golu bio Miloš Vuković sa 14 odbrana.##EDITORS_CHOICE##Metaloplastika je, uz Partizana i Vojvodinu, ostala sa svim pobedama u Superligi. Tim Vladana Matića je lako dobio na svom terenu Kikindu sa 43:31. Gosti su se koliko-toiko držali u prvom poluvremenu, ali razlika u klasi i veći broj kvalitetnih igrača presudio je u nastavku. Raspucan je bio levoruki bombarder Vojislav Brajović sa osam golova, bez promašaja. Milan Dakić je šest puta matirao Kikinđane, kao i Marko Srdanović ( 100 odsto iz igre), dok je Tunišanin Mohamed Aziz Aidi dao pet golova. Darko Arsić je imao osam odbrana.Kod Kikinde najefikasniji je bio kadetski reprezentativac koji je na pozajmicu iz Vojvodine, Simo Šijan. Srednji bek je postigao šest golova, a Milan Lisica pet.Najteže je do trijumfa stigao Radnički koji je 20 sekundi pre kraja golom juniorskog repezentativca Srbije Boška Stanisavljevića dobio Topličanin sa 28:27. Mogli su Prokupčani do boda u Šumadiji, ali je šut Kasalovića u poslednjim trenucima izblokiran. I pre dve nedelje je Radnički u poslednjim trenucima uspeo da dobije Zvezdu. Topličanin je golom Stankovića poveo sa 27:26 tri minuta pre kraja, bio na pragu iznenađenja, ali su domaćini u triler završnici uspeli da upišu treću vezanu pobedu.Miloš Barudžić je postigao šest golova za tim Žikice Milosavljevića. Luka Đerić i Miloš Mutavdžić su bili precizni četiri puta, dok je junak trijumfa Stanisavljević pogodio tri puta. Ognjen Jovanović je imao osam odbrana, a veteran Dejan Zlatanović četiri. Kod novog superligaša, sjajan je bio Lazar Mladenović sa devet golova, Stefan Stefanović je šest puta matirao domaćina. Odličan na golu je bio Todor Radović sa 14 odbrana.U subotu (18.00 RTS 2) se igra derbi u Pančevu, Dinamo dočekuje devetostrukog uzastopnog šampiona Srbije, Vojvodinu.—————Možeš li ti da budeš današnji pobednik i osvojiš put u Katar na Svetsko prvenstvo?—————-SUPERLIGA SRBIJE ZA RUKOMETAŠE – 4. KOLOPetakMetaloplastika – Kikinda 43:31 (21:17)Radnički Kragujevac – Topličanin 28:27 (16:16)Rudar Kostolac – Crvena zvezda 22:35 (14:18)Šamot – Partizan 26:31 (14:17)Subota18.00: Dinamo Pančevo – Vojvodina19.00: Jugović – Dubočica19.00: Obilić – Proleter :Zrenjanin