Dominikanke zapretile, ali Amerikanke brzo postavile stvari na željeno mesto

U prvom delu meča glavnu reč na terenu su vodile igračice Dominikane, ali su od sredine drugog seta stvari u svoje ruke preuzele olimpijske šampionke i više nije bilo nikakve šanse za izjednačenje. Amerika je zabeležila novu pobedu, ukupno petu na Svetskom prvenstvu, a prvu u drugoj fazi – 3:1.Amerikanke kao da su ušle u meč i dalje ošamućene zbog teškog poraza od Srbije na zatvaranju prve faze. Nisu imale inicijativu, nije mnogo toga zavisilo od njih… Sve konce su u svojim rukama držale odbojkašice Dominikanske Republike. Tokom celog uvodnog perioda prednost je bila ili na njihovoj strani ili je bilo izjednačeno. U nekoliko navrata pretile su Kelsi Robinson i drugarice, ali motivisane protivnice nisu dozvolile da dođe do preokreta – 25:21.I u nastavku su igračice iz Dominikanske Republike bile dominantne. Vodile su 10:6, pa onda i 11:7… Ali, tu prednost nisu uspele da sačuvaju. Olimpijske šampionke su pokazale reakciju, topile su zaostatak i koristile na pravi način greške rivalki. Preuzele su kontrolu igre, a i rezultata. Izjednačile su na 14:14, a onda napravile presudnu seriju, posle koje ekipi sa druge strane nije bilo povratka. Povele su 19:14 i tako obezbedile mirnu završnicu seta. Taj period je završen rezultatom – 25:19.U trećem je bilo dobrih trenutaka i sa jedne i sa druge strane, ali su od sredine seta sigurnije bile Amerikanke. Kad je bilo najpotrebnije pobegle su na četiri, pet poena razlike i nije bilo šanse da takvo vođstvo ispuste. Sve bolje su igrale Robinson, Frenti, Druz… Na njihovim krilima poveli su 2:1.Sve što su radile u trećem činu, nastavile su i u četvrtom. Otvorile su ga serijom 5:0 i pokazale da žele što pre da završe današnji posao. Nisu se još mnogo zadržale na terenu, jer Dominikanska Republika više nije bila dostojan protivnik. Olimpijske šampionke su ovaj period dobile najubedljivijim rezlutatom – 25:14.SVETSKO PRVENSTVO ZA ODBOJKAŠICE – DRUGA FAZAUtorakGRUPA EJapan – Belgija 3:1 (21:25, 25:20, 25:16, 25:22)Italija – Brazil U TOKU20.15: (1,07) Holandija – Argentina (6,80)

GRUPA FTajland – Kanada 1:3 (19:25, 21:25, 25:23, 22:25)SAD – Dominikanska Republika 3:1 (21:25, 25:19, 25:20, 25:14)19.00: (1,20) Turska – Nemačka (4,00)20.30: (1,22) Srbija – Poljska (3,80)