PAO i Radonjić imali šut za pobedu, Olimpijakos nastavio super seriju u derbijima

Nekada je bila drugačije, posebno u eri Željka Obradovića. Panatinaikos je tih godina bio viša dimenzija za crveno-bele iz Pireja. Ali je trenutno Olimpijakos suvereni vladar grčke košarke, nedodirljiv za Panatinaikos. Ekipa iz Pireja stigla je do devete uzastopne pobede u najvećem grčkom derbiju, pošto je večeras u okviru tamošnjeg prvenstva slavila protiv Zelenih – 68:66.Imao je tim Dejana Radonjića šansu da prekine negativnu seriju i stigne do pobede na neprijateljskoj teritoriji, ali je Bejkon pet sekundi pre kraja promašio šut. Na taj način prekinuta je lepa serija nekadašnjeg trenera Crvene zvezde, koji je stablizivao PAO i vezao četiri trijumfa.Nedostajalo je sreće gostima, mada je Panatinaikos pao udrugom poluvremenu. Posle početnog vođstva Olimpijakos, ekipa Dejana Radonjića se prenula. Napravila seriju 14:2 i povela 29:26. Imao je Panatinaikos i sedam poena viška u jednom trenutku.Međutim, odbrana Olimpijakosa je dominirala u uvodnom delu treće četvrtine. PAO je za šest minuta postigao četiri poena i izgubio mnogo lopti u toj deonici. Utakmica je ušla u neizvesnu završnicu, a Bugarin Vezenkov je pogađao kada je bilo najpotrebnije. I pored vođstva Olimpijakosa tokom poslednje deonice gosti su imali šansu za pobedu. Promašio je Bejkon.Posle večerašnjeg trijumfa Olimpijakos je zadržao stopostotan učinak u grčkom prvenstvu (8-0), dok je Panatinaikos ostao na pet trijumfa.