Janis sprečio magičan preokret na Floridi (VIDEO)

Iako su od kraja prve deonice konstantno bili u prednosti, koja je po ulasku u četvrtu četvrtinu iznosila 14 poena razlike (88:74), Milvoki Baksi umalo da dozvole Orlandu preokret. Domaćini su na dva minuta pre kraja uspeli da priđu na samo “minus 4”, međutim, ne i da zaustave sjajnog Janisa Adetokunba. Reprezentativac Grčke je meč završio sa 34 poena, 13 skokova i 5 asistencija, predvodivši svoj tim do pobede 109:102. Pošto je magija izostala, Orlando Medžiksi upisali su i deveti poraz u nizu. Posle 25 utakmica imaju samo pet pobeda i nalaze se na začelju Istočne konferencije, ali s obzirom na to da im predstoje još četiri vezane utakmice kod kuće, a budu odigrali kao u poslednjoj četvrtini protiv Baksa, i te kako imaju čemu da se nadaju. Mlađi od braće Vagner, Franc, predvodio je tim sa Floride s 25 poena, a pratili su ga Paolo Banćero i Markel Fulc sa po 20, te stariji Vagner, Moric sa 19 poena. Italijan je imao i 12 skokova i 7 asistencija, a Moric Vagner takođe 12 skokova. Iako su se gosti opustili u finišu, sve to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz. Janisu Adetokunbu ruka nije zadrhtala u odsutnim momentima, pa je uz lep prodor i polaganje na minut i po do kraja, kao i mirnu ruku saigrača prilikom slobodnih bacanja, Milvoki zadržao prednost i sprečilo dramatičnu završnicu. Potencijalno i sedmi poraz nakon 23 utakmice. Kako se to nije dogodilo, Baksi su nastavili trku s Boston Seltiksima za prvo mesto na Istoku. Uz Janisa, dabl-dabl učinak imali su i Bobi Portis (18p, 10sk) i Džaru Holidej (17p, 10 as).Mnogo više uzbuđenja viđeno je u Šarlotu, gde su domaći Hornetsi izgubili od Los Anđeles Klipersa 117:119. Iako su u više navrata imali dvocifrenu prednost, gosti su sredinom treće deonice pali u minus i u poslednju četvrtinu ušli sa šest poena zaostatka (84:90). Timska igra, ipak donela im je pobedu. Serijom 7:0 vratili su vođstvo, a iako su domaćini trojkama Kelija Ubrea i poenima Pi Džej Vašingtona držali priključak, Stršljeni nisu imali snage za ubod koji bi bio fatalan po Klipove. Koš Kavaja Leonarda 1,4 sekunde pre kraja ispostavio se kao pobedonosan za tim iz Los Anđelesa. Probao je Pi Džej Vašington da izbori produžetak, ali nije bio precizan.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Pol Džordž sa 19 poena. Leonard je ubacio 16, Nikolas Batum i Redži Džekson po 13, Markus Moris i Džon Vol po 12… Na drugoj strani prednjačio je Keli Ubre sa 28 poena, Vašingon je ubacio 26, a Teri Rozijer 22, uz 8 asistencija i 5 skokova. Nikola Jović nije igrao za Majami u porazu od Memfisa u gostima – 93:101. Grizliji su tako vezali treću pobedu od ukupno 15 u 24 utakmice, a Hitsi nastavili po sistemu toplo-hladno, pa su trenutno na 11 pobeda i 13 poraza. Domaćine su predvodili Tajs Džons (28p, 10as, 5sk) i Santi Aldama (18p, 10sk), dok je kod gostiju najraspucaniji bio Tajler Hero sa 23 poena, a imao je i 13 skokova. Džimi Batler je meč završio sa 18 poena, 8 asistencija i 6 skokova.NBA – REZULTATIOrlando – Milvoki 102:109/F. Vagner 25 – Adetokunbo 34/Šarlot – L.A. Klipers 117:119/Ubre 28, Vašington 26 – Džordž 19/Atlanta – Oklahoma 114:121/Marej 24, Jang 23 – Gildžes-Aleksander 35/Toronto – Boston 110:116/Sijakam 29 – Tejtum 31/Memfis – Majami 101:93/Džons 28 – Hiro 23/Hjuston – Filadelfija 108:108, produžetak u tokuDalas – Finiks u tokuGolden Stejt – Indijana u toku