Voždovac produžio muke Javora: Mijailović uz sreću načeo domaćina, Pantović overio pobedu pa zaradio crveni

Uz dozu sreće, golom Marka Mijailovića u 32. minutu Voždovac je trasirao put do nove pobede, sedme u prvenstvu, koju je u 82. minutu pogotkom nakon brze tranzicije i rutinske egzekucije overio Miloš Pantović i tako produbio krizu Javora koji je ostao na dva osvojena boda u prethodnih sedam kola.Mladi tim Zmajeva koji je u dosadašnjem delu prvenstva nagovestio potencijal da bude jedno od pozitivnih iznenađenja Mozzart Bet Superlige, pred odlazak na odmor ispustio je bodove u dva od tri septembarska duela, međutim porazi od Vojvodine (1:2) i Čukaričkog (0:3), između kojih je savladan Radnički iz Niša (1:0), ostali su iza mladog tima Nikole Puače koji je povratak sa pauze ukrasio pobedom u Ivanjici.Duel spuštenih gardova doneo je niz pretnji na obe strane, međutim konkretniji u završnici bili su gosti uz koje je večeras bila i Fortuna, te je udarac Mijailovića u 32. minutu na putu do gola pogodio Grabeža i prevario Vulića. Pogodak Zmajeva najavio je nastavak krize tima koji sa klupe predvodi Igor Bondžulić, međutim da posao kluba iz Zaplanjske neće biti lak domaćin je pokazao inicijativom na početku drugog dela igre. Pretnje Javora na početku nastavka nisu bile dovoljne da kapitulira Krunić, a odgovor na inicijativu protivnika predstavljale su pretnje Voždovca iz brze tranzicije, a jednu od kontri u gol pretočio je Pantović u 82. minutu i na taj način otklonio većinu dilema.Nakon što je Purtić otklonio opasnost pred svojim golom, Teodorović je poslao pas za talentovanog napadača koji je posle impresivnog trka hladnokrvno realizovao priliku. Ipak, pogodak nekadašnjeg đaka Crvene zvezde pao je brzo u senku proslave koju je arbitar ostraćanin okarakterisao kao provokaciju i Pantoviću pokazao crveni karton.Iako je Pantović saigrače ostavio u brojčanom deficitu, nemotrena reakcija ostala je bez kazne, te je Voždovac treći put ove sezone sačuvao mirnu mrežu i potpiše sedmi poraz Javora ove seone.Da će utakmica u Ivanjici doneti sijaset uzbuđenja bilo je jasno već iz pristupa aktera na početku, međutim uvodne pretnje Vujanovića, Lukovića i Obradovića nisu donele ozbiljna iskušenja golmanima. Zapravo, na konkretne izazove za čuvare mreža čekalo se do gola Mijailovića, a najkonkretniji odgovor domaćina pre odlaska na odmor predstavljao je udarac Marčića na centaršut Gojkovića, ali je Krunić bio na visini zadatka.Pomenuti pokušaj predstavljao je samo najavu ofanzive domaćina koji je na početku drugog dela igre pokušao da preko Gojkovića i Lukovića neutrališe zaostatak, međutim pomenuti dvojac uz raspoloženog Kembela, nije uspeo da inicijativu pretoči u gol. Na spušten gard rivala Voždovac je odgovorio pretnjama iz brze tranzicije. Zamisli Nikole Puače Zmajevi su demonstrirali u 60. minutu kada je Hajdin poslao loptu za Pantovića, a napadač potom povratnim pasom kreirao izglednu šansu za Neškovića čiji je udarac odbranio Vulić. Ipak, golman Javora bio je nemožćan u 82. minutu kada je otklonjena većina dilema, a so na rane Javora dosuo je Milan Obradović koji je u petom minutu nadoknade zaradio drugi žuti karton te neće biti u konkurenciji za gostovanje Čukaričkom.MOZZART BET SUPERLIGA 13. KOLOJAVOR – VOŽDOVAC 0:2 (0:1)/Mijailović 32, Pantović 82/Sudija: Stanko OstraćaninŽuti kartoni: Tojčić, Marčić, Kembel, Đukić, Obradović (Javor), Vujanović, Burmaz, Krunić (Voždovac)Crveni kartoni: Obradović (Javor) u 90. i Pantović (Voždovac) u 84. minutuJavor (4-3-3): Kopitović 6, Dukure 5,5 (od 46. Đurić 5,5), Obradović 5, Tojčić 5,5 (od 39. Kembel 6) – Luković 6, Grabež 5 (od 39. Dolmagić 5,5), Nikolić 5,5 – Marčić 6, Gigić 5,5, Gojković 6 (od 78. Maletić 5,5).Voždovac (4-3-3): Krunić 7 – Mijailović 7, Damjanović 6,5, Milović 6,5, Hajdin 6,5 – Nešković 6,5 (od 64. Purtić 7). Ivezić 6,5, Jočić 6,5 (od 68. Trifunović 6), Vujanović 6 (od 69. Novaković 6), Burmaz 6,5 (od 78. Teodorović 6,5), Pantović 7.Igrač utakmice: Marko Mijailović (Voždovac)MOZZART BET SUPERLIGA, 13. KOLO:PetakNovi Pazar – Mladost Lučani 3:1 (1:1)/Majdevac 20, Nikčević 78, Gavrić 89 – Bojović 29p/SubotaTSC – Radnik 2:1 (1:1)/Jovanović 31, Mirčevski 53 – Oreščanin 22/Javor – Voždovac 0.2 (0:1)/Mijailović 32, Pantović 82/19.00: (2,20) Napredak (3,35) Kolubara (3,35)Nedelja15.00: (2,40) Spartak (3,10) Radnički 1923 (3,20)17.00: (18,0) Mladost GAT (7,75) Crvena zvezda (1,15)19.00: (1,45) Partizan (4,30) Vojvodina (7,75)Ponedeljak16.00: (1,60) Čukarički (3,90) Radnički Niš (5,80)