Šumadijski tvist u Subotici: Radnički produbio agoniju Spartaka

Odličnu fudbalsku predstavu priredili su fudbaleri Spartaka i Radničkog 1923 malobrojnoj publici na Gradskom stadionu u Subotici. U jednoj utakmici visokog ritma, u kojoj su viđena tri pogotka, Kragujevčani su posle početnog šoka i primljenog gola u uvodnoj fazi meča režirali veliki preokret i dopisali drugi uzastopni, a ukupno četvrti trijumf u sezoni – 2:1 (2:1).Posle punih devet godina Radnički 1923 je uspeo da se ponovo „osladi“ na severu Bačke. Interesantno je da su Kragujevčani i ovoga puta trijumfovali identičnim rezultatom kao i te davne 2013. godine, kada su poslednji put odneli ceo plen iz Subotice.Pokazalo se da ubedljiv trijumf nad novosadskom Mladošću pred odlazak na pauzu nije bio samo trenutak inspiracije za Kragujevčane, već najava ozbiljnog rezultatskog buđenja superligaša iz srca Šumadije.Na drugoj strani, ni promena trenera nije donela fudbalerima Spartaka izlazak iz rezultatskog ćorsokaka. Popularni „golubovi“ su vezali i peti uzastopni poraz, čime su produbili rezultatsku agoniju.Krenulo je kako se samo poželeti može za Subotičane, koji su već u 4. minutu došli do početne prednosti. Tanasin je ubacio loptu sa desne strane, Srećković kratko odigrao glavom na dalju stativu ka mladom Hristiću, kome nije bilo teško da iz neposredne blizine zatrese mrežu gostiju iz Kragujevca.Rano primljeni gol nije demoralisao pulene trenera Dejana Joksimovića, već ih je samo dodatno motivisao da krenu još žustrije ka golu svog rivala. Narednih pola sata Šumadinci su pritiskali odbranu Spartaka, koja je konačno kapitulirala u 34. minutu, kada je posle prekida i gužve pred golom subotičkog tima Damjan Krajišnik dobro odmerenim prizemnim udarcem iz središta šesnaesterca doneo Crvenima rezultatsko poravnanje. I kada je delovalo da će se na petnaestominutnu pauzu otići sa „pata kartama“, Brazilac Evandro da Silva je u drugom minutu sudijske nadoknade vremena iznudio jedanaesterac, koji je Milutin Vidosavljević pretvorio u svoj treći pogodak u sezoni za veliki rezultatski preokret na Gradskom stadionu u Subotici.Zaigrali su Subotičani znatno ofanzivnije u nastavku utakmice. Trener Đunđerski je uveo u igru još jednog napadača, Marka Obradovića, koji je uneo određenu živost u napad subotičkog tima.Pretili su domaći, najpre preko Tanasina, potom i Stanića, da bi u 72. minutu rezervista Obradović dobrano zagrejao dlanove golmana Radničkog 1923 Stojana Lekovića koji je krajnjim naporom izbacio loptu u korner.Imao je i Lekovićev kolega na golu Spartaka Filip Manojlović posla u 79. minutu, kada je uz dosta muke zaustavio dobar udarac Stefana Čolovića sa distance.Žaliće Subotičani dugo za situacijom iz 91. minuta, kada su umesto mreže pogodili okvir gola kragujevačkog tima, čime je propala i poslednja prilika da izbegnu poraz na današnjoj utakmici.SPARTAK – RADNIČKI 1923 1:2 (1:2)/Hrstić 4 – Krajišnik 34, Vidosavljević 45+3p/Stadion: Gradski.Sudija: Andrija Stojanović (Beograd)SPARTAK (4-3-3): Manojlović 6,5 – Tanasin 6,5, Filipović 5,5, Ostojić 5,5, Mitrović 5,5 – Šimura 5,5 (od 81. Abraham), Toševski 5,5 (od 46. Obradović 6,5), Stanić 6 – Bijelović 5,5, Hrstić 7 (od 46. Tumbasević 6), Srećković 6,5.RADNIČKI 1923 (4-2-3-1): Leković 7 – Vlajković 5,5, Miličić 6, Cvetinović 6, Pecelj 6 – M. Vidović 6, Krajišnik 7,5 (od 73. Srnić) – Čolović 6,5 (od 89. Zorić), Vidosavljević 7 (od 89. Brnović), Evandro 6,5 (od 60. Stoiljković 6) – Šimić 6 (od 73. Ubiparip).Igrač utakmice: Damjan Krajišnik (Radnički 1923) 7,5MOZZART BET SUPERLIGA, 13. KOLO:PetakNovi Pazar – Mladost Lučani 3:1 (1:1)/Majdevac 20, Nikčević 78, Gavrić 89 – Bojović 29p/SubotaTSC – Radnik 2:1 (1:1)/Jovanović 31, Mirčevski 53 – Oreščanin 22/Javor – Voždovac 0.2 (0:1)/Mijailović 32, Pantović 82/Napredak – Kolubara 4:0 (3:0)/Šarić 11, Putničanin 26, 33, Čečarić 88/NedeljaSpartak – Radnički 1923 1:2 (1:2)/Hrstić 4 – Krajišnik 34, Vidosavljević 45+3p/Mladost GAT – Crvena zvezda U TOKU19.00: (1,45) Partizan (4,30) Vojvodina (7,75)Ponedeljak16.00: (1,60) Čukarički (3,90) Radnički Niš (5,80)