Specija sa kreča prekinula Torinov niz, Udineze vezao desetu utakmicu bez pobede (VIDEO)

Ušao je Torino u mini-seriju pred početak Mundijala, nastavio ju je po nastavku sezone, ali joj je ove nedelje došao kraj. Niz Granate od četiri meča bez poraza u prvenstvu (pet u svim takmičenjima) prekinula je Specija u 18. kolu – 0:1 (0:1).Pobednika je odlučio Embala Enzola sa bele tačke. Kofi Điđi je u 28. minutu zaustavio udarac Arkadijuša Rece rukom, glavni arbitar pokazao na belu tačku, a napadač iz Angole preuzeo odgovornost. I pogodio, mada mu je Vanja Milinković Savić pročitao nameru. Međutim, nije uspeo da odbrani udarac pa se Enzola devetim pogotkom izjednačio sa Lautarom Martinezom na vrhu liste strelaca Serije A ove sezone. Ispred je samo Viktor Osimen sa 12 pogodaka.Ispostavilo se da je taj pogodak bio dovoljan da Specija upiše sva tri boda i ujedno nastavi niz mečeva bez poraza u Seriji A na pet. Nikola Vlašić je u finišu prvog dela uspeo da izjednači, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda. Vanja Milinković Savić proveo je svih 90 minuta među stativama, Saša Lukić je napustio igru na poluvremenu, dok je Nemanja Radonjić dobio šansu od 67. minuta. Ipak, nije uspeo da promeni situaciju na terenu. U drugom meču odigranom u istom terminu Bolonja je posle preokreta savlada Udineze na Friuliju – 2:1 (0:1). Slovio je Udineze za najprijatnije iznenađenje Serije A na startu sezone, ali u poslednje vreme je u strmoglavom padu. Današnja utakmica bila je deseta uzastopna u šampionatu koju Zebre nisu uspele da dobiju. Doduše, krenulo je obećavajuće po domaćina pošto ih je Beto u 10. minutu doveo u vođstvo. Pet minuta kasnije još jednom je zatresao mrežu, ali mu je pogodak poništen. Ni Nikola Sansone na drugoj strani nije imao sreće u finišu prvog dela. Međutim, početkom nastavka jeste, prihvatio je dodavanje iz sredine i zakucao loptu u donji ugao gola za izjednačenje. Desetak minuta pre kraja preokret je režirao defanzivac Stefan Poš pošto se najbolje snašao posle gužve nastale prilikom kornera.

SERIJA A – 18. KOLOPetakNapoli – Juventus 5:1 (2:1)/Osimen 14, 55, Kvarachelija 39, Rahmani 55, Elmas 72 – Di Marija 42/SubotaKremoneze – Monca 2:3 ((0:2)/Ćofani 67, Desers 83 – Ćurija 8, Kaprari 19pen, 55/Leče – Milan 2:2 (2:0)/Ernandez 3ag, Baskiroto 23 – Leao 58, Kalabrija 70/Inter – Verona 1:0 (1:0)/Martinez 3/NedeljaSasuolo – Lacio 0:2 (0:1)/Zakanji 45+3pen, Anderson 90+4/Torino – Specija 0:1 (0:1)/Enzola 28pen/Udineze – Bolonja 1:2 (1:1)/Beto 10 – Sansone 59, Poš 80/18.00: (1,40) Atalanta (4,50) Salernitana (8,50)20.45: (2,10) Roma (3,50) Fjorentina (3,80)Ponedeljak20.45: (2,30) Empoli (3,25) Sampdorija (3,50)***kvote su podložne promenama