SMS iznudio penal i namestio gol, Lacio se vratio u trku za Ligu šampiona (VIDEO)

Juventus ga je deklasirao pred odlazak na mundijalsku pauzu, Leče šokirao preokretom po povratku sa iste, pre nedelju dana mu i Empoli izbio praktično već upisane bodove. Vezao je Lacio tri utakmice bez pobede u Seriji A i izgubio korak za rivalima u trci za mesto u Ligi šampiona, ali se ove nedelje vratio na pobedničku trasu.Ekipa Mauricija Sarija ostvarila je pobedu na gostovanju Sasuolu u 17. kolu italijanskog prvenstva (2:0). Pobedu koja ga vraća u borbu za četvrtu poziciju koju sa tri boda više drži Inter. Ipak, i pored toga što je odneo sva tri boda, pride posle tri vezane utakmice na kojima je primio po minimum dva gola konačno sačuvao mrežu, ne može Sari u potpunosti da bude zadovoljan. Razlog je nova povreda Čira Imobilea. Italijanski napadač koji se početkom novembra oporavio od povrede morao je u 14. minutu utakmice na Mapei stadion da napusti igru.I zbog toga je bilo pitanje ko će u Imobileovom odsustvu u finišu prvog dela izvesti penal koji je iznudio Sergej Milinković Savić. Srpski vezista je sa druge stative pokušao da glavom vrati loptu na peterac, ali je Žeremi Toljan podigao obe ruke i sprečio dodavanje. Odgovornost je na kraju preuzeo Matija Zakanji i mada mu je Đanluka Pegolo pročitao udarac, nije uspeo da ga odbrani pa je Lacio u nadoknadi prvog poluvremena poveo. A Zakanji se sa sedam prvenstvenih pogodaka izjednačio sa Imobileom na vrhu klupske liste strelaca.Imao je Lacio u nastavku još nekoliko prilika da stavi tačku na utakmicu, ali ih nije iskoristio i činilo se da će pobednika odlučiti pogodak Zakanjija. Ipak, u dubokoj nadoknadi drugog dela Felipe Anderson se iskupio za nekoliko ranijih promašaja. Milinković Savić je dugu loptu Ivana Provedela glavom prebacio do Andersona, nije joj Brazilac bio blizu, ali je nekadašnji fudbaler Vest Hema iskoristio nepažnju protivničkog defanzivca, oteo mu je, zaobišao čuvara i overio trijumf.

SERIJA A – 18. KOLOPetakNapoli – Juventus 5:1 (2:1)/Osimen 14, 55, Kvarachelija 39, Rahmani 55, Elmas 72 – Di Marija 42/SubotaKremoneze – Monca 2:3 ((0:2)/Ćofani 67, Desers 83 – Ćurija 8, Kaprari 19pen, 55/Leče – Milan 2:2 (2:0)/Ernandez 3ag, Baskiroto 23 – Leao 58, Kalabrija 70/Inter – Verona 1:0 (1:0)/Martinez 3/NedeljaSasuolo – Lacio 0:2 (0:1)/Zakanji 45+3pen, Anderson 90+4/15.00: (1,70) Torino (3,80) Specija (5,70)15.00: (2,00) Udineze (3,50) Bolonja (4,10)18.00: (1,40) Atalanta (4,50) Salernitana (8,50)20.45: (2,10) Roma (3,50) Fjorentina (3,80)Ponedeljak20.45: (2,30) Empoli (3,25) Sampdorija (3,50)***kvote su podložne promenama