Sergejev 51 gol u Seriji A, Lacio od 40. sekunde mučio Speciju (VIDEO)

Treća uzastopna pobeda Lacija u Seriji A i treći uzastopni meč u kom je Sergej Milinković Savić postigao gol. Današnja dva protiv Specije bili su mu jubilarni 50. i 51. u italijanskom prvenstvu, a ima i 47 asistencija u 239 nastupa. Zanimljivo, najčešće je pogađao u duelima sa Interom – pet puta.Reprezentativac Srbije bio je precizan u 62. i prvom minutu nadoknade, čime je zapečatio sudbinu gostima iz Ligurije – 4:0.Epilog meča jasan je bio posle svega 25 minuta, pošto su Rimljani već imali dva gola prednosti. Iako Čiro Imobile nije iskoristio penal dosuđen posle svega 40 sekundi, to nije poremetilo samopouzdanje domaćih fudbalera.U 12. minutu Matija Zakanji je načeo goste, a u 24. Alesio Romanjoli sjajnim udarcem duplirao prednost. Pogođena prečka posle šuta glavom u prvom poluvremenu najavila je nove Sergejeve pogotke ove sezone. Za prvi velike zasluge ima Imobile, iako asistencija ide Zakanjiju, a za drugi mu je loptu odlično dodao Hisaj, posle čega je usledilo majstorsko”bockanje” lopte pored protivničkog golmana.Iako je Lacio ubedljivo slavio, Specija je imala veći broj šuteva u ovom meču – 14:13. Doduše, samo dva su primorala Ivana Provedela na intervenciju, ali moraće Mauricio Sari da porazgovara sa svojim defanzivcima jer će kvalitetniji rivali kažnjavati toliki broj dozvoljenih pokušaja.Lacio se ovom pobedom popeo na deobu drugog mesta sa Atalantom i Milanom pošto svi imaju po 17 bodova, s tim da tim iz Bergama ima meč manje. Vodeći Napoli beži im tri boda, a iza sebe mogao bi da ih ostavi i Udineze, ukoliko u ponedeljak savlada Veronu u gostima. Tim iz Udina je posle jednog boda u prva dva kola vezao pet pobeda i došao u priliku da se bori za vrh Serije A.

SERIJA A – 8. KOLOSubotaNapoli – Torino 3:1 (3:1)/Angisa 6, 12, Kvarachelija 37 – Sanabrija 44/Inter – Roma 1:2 (1:1)/Dimarko 30 – Dibala 39, Smoling 75/Empoli – Milan 1:3 (0:0)/Bajrami 90+1 – Rebić 79, Balo Ture 90+4, Leao 90+7/NedeljaLacio – Specija 4:0 (2:0)/Zakanji 12, Romanjoli 24, Milinković Savić 62, 90+1/15.00: (2,15) Leče (3,40) Kremoneze (3,70)15.00: (2,35) Sampdorija (3,35) Monca (3,30)15.00: (2,10) Sasuolo (3,50) Salernitana (3,80)18.00: (2,05) Atalanta (3,50) Fjorentina (3,90)20.45: (1,55) Juventus (4,20) Bolonja (7,00)Ponedeljak20.45: (3,25) Verona (3,40) Udineze (2,35)*** kvote su podložne promenama