Preporođeni Napredak, nastavio da gazi i posle Zvezde – Kolubara nova žrtva

Kruševački ples pod Bagdalom u 13. kolu Mozzart Bet Super lige! Raspoloženje Nemanje Milojevića bilo je nedovoljno i za časni poraz „rudara“ – Napredak – Kolubara – 4:0.Minimalni poraz od Crvene zvezde pred odlazak na pauzu nije poremetio tim Dušana Đorđevića koji se po povratku takmičarskim obavezama na dominantan način vratio na željeni kolosek i upisao četvrti trijumf u pet utakmica.Po diktatu Marka Putinčanina i Nemanje Krstića na sredini terena, ali i njihovim akcijama za golove, domaći sastav je stigao do četvrte, najubedljivije pobede u prvenstvu. Prvi gol je postigao Marko Šarić na asistenciju Nebojše Bastajića u 11. minutu, druga dva su dela Krstića i Putinčanina koji je oba puta bio egzekutor, u 27. i 34. minutu, dok se u 88. minutu Bojan Čečarić upisao u strelce na dodavanje Srđana Kočića. Zanimljvo i pomalo neočekivano, još produktivniji bio je kruševački superligaš u duelu sa Lazarevčanima nego prošle sezone (3:0).Mnogo ozbiljniju Kolubaru od one kakva je bila do kraja susreta najavile su prve prilike za goste na početku meča u Kruševcu. Najpre je Vukušić odlično šutirao, Petrić uspeo da odbije loptu, a Đeković da ukliza ispred Đokića i tako spreči „zeleno – crne“ da stignu do prednosti, baš kao i golman domaćih nekoliko minuta kasnije, posle opasnog šuta Filipovića iz daljine. Uspostavljao je polako Napredak ravnotežu na meču i ličilo je da ćemo gledati jako zanimljiv duel pod Bagdalom. Ipak, početni gol dao je krila Čarapanima i skoro do kraja umrtvio igru Kolubare. Izveo je sjajni Krstić prekid sa tridesetak metara, lopta je dospela do druge strane na kojoj se našao Bastajić, čiji cenatršut je Šarić glavom, sa same ivice peterca, pretvorio u pogodak. Polovinom prvog dela, u tek nešto više od pet minuta, zahvaljujući odličnim ubacivanjima Krstića iz kornera, dva puta je Putinčanin glavom matirao Stanivukovića. Kumovao je prvom golu Napretkovog veziste i golman gostiju istrčavanjem u prazno, dok je kod drugog odbrana Kolubare morala hrabrije. Preslikani pogoci Napretka doneli su mu sigurnu prednost. Probala je Kolubara do kraja poluvremena da se vrati u život, ali je najpre šansu Filipovića ukrotio Petrić, dok je Tumbas sam upropastio svoju. Najzrelija šansa do isteka prvog dela igre pripala je Napretku, kada je Mićin loše šutirao na povratnu loptu Jovanovića.Probao je Dejan Đurđević trostrukom promenom da probudi pulene u drugom delu igre, ali to nije donelo mnogo pomaka. Petnaestak minuta se u nastavku čekala prava prilika, a onda je Matić ušao u dve. Drugu je prekinula ofsajd pozicija, kao i potencijalni kazneni udarac za domaće. Dva puta je iz daljine pretila Kolubara, na visina zadatka bio je Petrić. Završnica meča donela je mnogo uzbuđenja pred golom gostiju. Najpre je Pantić gađao stativu, da bi Čečarić prvo omašio prazan gol sa dva metra, a onda se iskupio na asistenciju Kočića. Mogao je i Đorđe Jovanović da se, kao i lane, upiše u stelce.Uverljivom pobedom Napredak se probio do devetog mesta na tabeli, bar dok svoje mečeve ne odigraju oba Radnička, i došao na četiri boda od zone plej – ofa i mesta koje trenutno pripada baš Kolubari.NAPREDAK – KOLUBARA 4:0 (3:0)/Šarić 11, Putničanin 26, 33, Čečarić 88/Sudija: Marko SrećkovićŽuti kartoni: Azemović, Đuričković, Nikolić (Kolubara)Napredak (4-2-3-1): Petrić 7 – Vukajlović 6, Kerkez 6,5, Đeković 6,5, S. Jovanović 6 – Putinčanin 7,5, Krstić 7,5 (od 78. Bolha -) – Bastajić 6,5 (od 83. Kočić -), Mićin 5,5 (od 72. Pantić -), Šarić 6 (od 72. Đ. Jovanović -) – Matić 6 (od 72. Čečarić 6)Kolubara (4-4-2): Stanivuković 5 – Azemović 5, Marjanović 5,5 (od 70. Andrić), Radovanović 5, Ćorković 5 (od 46. Petronijević 5,5) – Tumbas 5 (od 46. Nikolić 5), Đokić 5, Filipović 5,5, Sadiković 5,5 – Milojević 6 (od 70. Đuričković -), Vukušić 5 (od 46. Kadrić 5).Igrač utakmice: Marko Putinčanin 7,5MOZZART BET SUPERLIGA, 13. KOLO:PetakNovi Pazar – Mladost Lučani 3:1 (1:1)/Majdevac 20, Nikčević 78, Gavrić 89 – Bojović 29p/SubotaTSC – Radnik 2:1 (1:1)/Jovanović 31, Mirčevski 53 – Oreščanin 22/Javor – Voždovac 0.2 (0:1)/Mijailović 32, Pantović 82/Napredak – Kolubara 4:0 (3:0)/Šarić 11, Putničanin 26, 33, Čečarić 88/Nedelja15.00: (2,40) Spartak (3,10) Radnički 1923 (3,20)17.00: (18,0) Mladost GAT (7,75) Crvena zvezda (1,15)19.00: (1,45) Partizan (4,30) Vojvodina (7,75)Ponedeljak16.00: (1,60) Čukarički (3,90) Radnički Niš (5,80)