Pobeda Junajteda nakon preokreta, Monako lako protiv Trabzona

Izuzetno zanimljiv meč je viđen u Omoniji, Junajted je stigao do druge pobede i drugog mesta u Grupi E, nakon preokreta golovima Rašforda u 53, i 84. minutu igre, i pogotkom Marsijala 63. minutu.

Omonija je povela golom Ansarifarda u 34. minutu, da bi kasnije smanjila prednost Mančestera pogotkom Nikolasa Panajotua u 85. minutu meča.

Real Sosijedad se nalazi na prvom mestu sa maksimalnim brojem bodova u tri odigrana mečeva, budući da su savladali Šerif u Tiraspolju koji se nalazi na trećoj poziciji sa tri osvojena boda, a poslednja ekipa je Omonija bez bodova.

Monako je rutinski savladao Trabzonspor na svom stadionu i trenutno deli prvo mesto u Grupi H sa Ferencvarošem uz šest osvojenih bodova. Na trećem i četvrtom mestu se nalaze Trabzon i Crvena zvezda koja je pobedom nad mađarskim Ferencvarošem osvojila prve bodove u Ligi Evrope ove sezone.

PSV je na gostovanju u Cirihu ubedljivo savladao istoimenu ekipu, rezultatom 5:1. Holandski tim trenutno deli drugo mesto sa Bodo Glimtom u Grupi A. Na prvom mestu nalazi se Arsenal, a poslednjeplasirani tim u pomenutoj grupi je Cirih bez bodova.

Londonski Arsenal i PSV imaju jednu utakmicu manje koju nisu odigrali nakon smrti kraljice Elizabete Druge.

Lacio je igrao nerešeno bez golova u duelu sa Šturmom iz Graca.