Petrićev Partizan je nešto posebno! Crno-beli sa petljom kao planina srušili Keln usred Nemačke

Od dna sa početka sezone, od AEK-a i Novog Pazara pa sve do pobede usred Nemačke protiv Kelna! Kakav put, kakav skok, kakav vaskrs Partizana u samo tri meseca!Kao potpuni autsajder je Gordan Petrić preuzeo potpuno nokautirani Partizan i napravio od svega fudbalsku Pepeljugu. Kako je iz stoičkog mira, apsolutne tišine, bez ijedne oštre reči preporodio crno-bele, to je za nevericu.Petrićev Partizan je definitivno nešto posebno. Dokazao je to večeras na najtežem testu, na terenu Kelna, kluba iz Bundeslige, pred 40.000 histeričnih domaćih navijača. Partizan je napao, kao nošem tim pokličom njegovih navijača i ostvario senzacionalnu pobedu, koja mu otvara vrata evropskog proleća u Ligi konferencije – 1:0.Gol vredan tri zlatna boda postigao je Svetozar Marković u 9. minutu, ali je mogao Parni valjak i više od toga, imao je dovoljno šansi da mnogo pre poslednjeg sudijskog zvižduka reši meč usred Kelna. Malo više mirnoće, malo manje sebičnosti, malo manje odlučnosti golmana Švabea…Nešto što Gordan Petrić ima u odnosu na brojne prethodne trenere Partizana je rezon Ivana Golca, da crno-beli uvek i svuda moraju da idu po pobedu, ko god da je sa druge strane terena i gde god da se utakmica igra. Ne pamti se kada se poslednji put desilo da Parni valjak izađe sa dva špica i jednim klasičnim zadnjim veznim u gostima protiv tima iz lige Petice, a to je upravo uradio Petrić i priredio veliko iznenađenje i navijačima svog kluba i rivalu iz Nemačke.Uvodni deo meča odigrao je Partizan hrabro, napao rivala kost u kost, a u 9. minutu – vulkan radosti. Centaršut Bibarsa Natha kao teledirigovan na glavu Svetozara Markovića, koji je nadivisio sve i poslao fudbal u mrežu Kelna – 1:0! Sve ono što je srpski klub poželeo pre meča, dobio je još u prologu utakmice.Posle toga, očekivano, Keln se svom snagom obrušio na protivnika koji se „drznuo“ da ga počupa za uvo usred Nemačke. Trpeo je Partizan veliki pritisak, nije uspevao da zadrži loptu, niti da iz dva pasa izbaci nekog od ofanzivaca u kontru. Popović je spasao dve odlične šanse, kod jedne je lopta liznula prečku, a Marković i Vujačić, često i Natho, uspevali su da nekako izguraju fudbal što dalje od svoje mreže.Delovalo je da će Partizan sa takvom igrom teško izdržati pritisak Jarčeva, međutim, lopta je zaobilazila mrežu, a nervoza kod domaćeg tima polako rasla. U poslednjih desetak minuta poluvremena najzad su se crno-beli oslobodili i počeli da prete, da im napokon i neka kontra prođe. Da je Rikardo bio malo manje sebičan, možda bi Partizan bolje prošao u prvom delu, a koliko je bilo sreće ispred svog gola, toliko nije ispred mreže Kelna, jer je golman Švabe kod udarca Uroševića skrenuo loptu u stativu.Statistika na poluvremenu čak i nije bila loša: sedam udaraca Kelna, četiri Partizana. Ali, neuporedivo važnije je bilo ono što je pisalo na semaforu – 0:1.Petnaest minuta nastavka trajala je ofanziva Nemaca, dva solidna udarca na gol, a onda je Partizan postao ozbiljno opasniji tim! Najpre je u 61. minutu oštećen za čist penal posle udarca Rikarda i igranja rukom ispred samog gola. Već u sledećem napadu je Menig imao stoodstotnu šansu koju je odbranio Švabe, a tri minuta posle toga i Pavlović je namestio sebi volej sa desetak metara, koji je čudesni golman Kelna isto ukrotio.#partizan pic.twitter.com/2HL7jvnpXp— Partizan.net (@PartizanNet) October 6, 2022 Potpuno ravnopravno je igrao Partizan sa Jarčevima posle toga, tek u finišu desile su se dve opasne situacije ispred njegovog gola i pored histerične atmosfere na tribinama, gde su navijači vrištali kod svake situacije koja nije išla u prilog njihovom timu. A, Andrade je u 90. minutu promašio nešto što se ne promašuje…Evropsko proleće se nazire, ali daleko od toga da je sve rešeno. Već sledeće nedelje Keln dolazi u Humsku naoštren da uzvrati istom merom. Samo što je ovaj Partizan, prekaljen putem od ambisa do vrha tokom ove sezone, pokazao da se više ničeg i nikoga ne boji.KELN – PARTIZAN 0:1 (0:1)/Marković 9/Stadion: Rajn Enerdži. Sudija: Rikardo de Burgos (Španija). Žuti kartoni: Natho (Partizan), Ljubičić (Keln)KELN (4-1-3-2): Švabe – Šindler, Soldo, Kilijan, Pedersen (od 62. Hektor) – Martel – Huseinbašić (od 62. Maina), Duda (od 71. Ut), Kajnc (od 62. Ljubičić) – Adamjan, Dic (od 71. Tiges).PARTIZAN (4-4-2): Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Urošević (od 88. Šehović) – Dijabate, Traore, Natho, Menig (od 68. Andrade) – Rikardo, Pavlović (od 78. Lutovac).GRUPA DSlovačko – Nica 0:1 (0:0)/Pepe 54/Keln – Partizan 0:1 (0:1)/Marković 9/