Partizan ubedljivo nadigrao Vojvodinu u derbiju 13. kola Superlige

Već na samom startu meča Bibras Natho je doneo vođstvo Partizanu pogotkom u 16. minutu, da bi ga uvećao na 2:0 sa bele tačke u 23. minutu i tako praktično rešio dileme o pobedniku derbija 13. kola Superlige Srbije.

Napadači Partizana su u narednih desetak minuta postigli još dva pogotka, ali su oba poništena sudijskim odlukama.

Prvo je u 30. minutu Rikardo zatresao mrežu, ali iz ofsada, a onda je u 43. minutu sudija posle konsultacije VAR tehnologije poništio pogodak Svetozara Markovića jer se i on nalazio u ofsajdu.

U drugom poluvremenu je Aleksandar Filipović na dodavanje Natha povisio na 3:0 u 61. minut, a domaćini su počasni pogotak postigli u 83. minutu zahvaljujući Urošu Nikoliću.

To je bilo sve od Vojvodine danas jer je već minut kasnije Samed Baždar pogotkom za 4:1 obezbedio slavlje crno-belih.

Zahvaljujući ovoj pobedi crno-beli su zadržali priključak vrhu tabele sa 24 boda, a Vojvodina je ostala na sedmoj poziciji sa 22 osvojena boda.

Vodeća Crvena zvezda je u 13. kolu Superlige na stadionu „Karađorđe” savladala Mladost GAT rezultatom 4:0 i zadržala poziciju na vrhu tabele.