Parižani ne odbijaju poklone: Nica na greške odgovorila greškama i praznih šaka otišla sa Parka prinčeva

Sjajna serija Pari Sen Žermena nastavljena je i nakon reprezentativne pauze, a nova žrtva šampiona Francuske bila je Nica (2:1). Iako je domaćin bio bolji i opasniji rival, pitanje pobednika zapravo su rešili nesmotreni potezi gostiju, koji su prvo poklonili slobodan udarac u opasnoj zoni razigranom Lionelu Mesiju, a potom, teško izboreno izjednačenje prosuli niz vodu greškom u 83. minutu.Lionel Mesi, koji je pogocima protiv Makabi Haife i Liona na idealan način otišao na reprezentativnu pauzu, a potom golgeterski niz nastavio sa po dva pogotka za Gaučose u kontrolnim utakmicama sa Hondurasom i Jamajkom, seriju golova nastavio je protiv Nice. Sjajni Argentinac umeo je da naplati prekršaj Dantea u opasnoj zoni i savršeno izvedenim slobodnim udarcem sa oko 20 metara donese prednost Parižanima.Mesijev pogodak bio je dovoljan da šampion Francuske uz minimalnu prednost ode na odmor, ali je uspavanu reakciju odbrane domaćina već u drugom minutu nastavka kaznio Labord i centaršut Atala sa desnog boka pretočio u izjednačenje.Borbeni gosti, pogotkom su podgrejali nadu u pozitivan epilog, međutim san da bi posle Monaka mogli da budu tek drugi tim ove sezone koji je izašao neporažen iz bitke sa izabranicima Kristofa Galtijea srušila je greška u 83. minutu koju je Kilijan Mbape nemilosrdno kaznio.Golgeter koji je prvi put ove sezone utakmicu počeo među rezervistima krunisao je grešku rivala golom vrednim tri boda. Visoki presing Parižana uticao je da Šmajhel pošalje vruć krompir bardu koji je potom poklonio kontru Mukieleu, a defanzivac domaćina posle duplog pasa sa Vitinjom asistirao je Mbapeu za gol vredan osme pobede branioca titule u šampionatu. I dok je tim sa Parka prinčeva održao korak u odnosu na Olimpik Marselj, rivala koji je juče savladao Anže, Nica je peti put u devet kola ostala praznih šaka, a treći put u poslednja četiri susreta.FRANCUSKA 1 – 9. KOLOPetakAnže – Marselj 0:3 (0:1)/Klaus 35, Suarez 50, Žerson 59/SubotaStrazbur – Ren 1:3 (0:1)/Dialo 72p – Kalimuendo 38, Terie 49, Žuiri 61/PSŽ – Nica 2:1 (1:0)/Mesi 29, Mbape 83 – Labord 47/Nedelja13.00: (3,00) Lorijan (3,40) Lil (2,50)15.00: (2,35) Ajačio (3,10) Klermon (3,60)15.00: (2,85) Okser (3,35) Brest (2,65)15.00: (2,05) Tuluz (3,60) Monpelje (3,80)15.00: (2,55) Troa (3,30) Rems (3,00)17.05: (1,60) Monako (4,10) Nant (6,25)20.45: (2,65) Lans (3,40) Lion (2,80)***kvote su podložne promenama