Odlična Đirona raspucala Sosijedad: Od 3:2 do 3:5 za 19 minuta (VIDEO)

Teško da je Đirona svojoj publici mogla da pruži više, uspevala je dva puta da dođe do vođstva protiv Sosijedada, ali na kraju nije imala snage da izdrži nalete odlične ekipe Imanola Alguasila, pa je kaputulirala u jednom od najuzbudljivijih mečeva dosadašnjeg toka sezone u španskoj Primeri – 3:5 (3:2).Meč je obeležio Aleksander Serlot, koji je postigao dva gola u prvom poluvremenu, a onda bio asistent kod petog pogotka Sosijedada. Norvežanin je postigao prvi gol na meču u osmom minutu, a onda su rezultat preokrenuli Rodrigo Rikelme i Arno Martinez. Ipak, Serlot se pobrinuo da se na odmor ode nerešenim rezultatom.Sosijedad je delovao potpuno smireno na terenu, čak i nakon pogotka Valentina Kasteljanosa u 48. minutu, mada je ključni trenutak predstavljao prekid u 66. minutu, kada je Brais Mendez pogodio domaću mrežu iz prekida, iako se nije radilo i direntnom udarcu u gol već o centaršutu.Taj nesrećno primljen gol je potpuno poremetio Đironu i doneo ogromnu dozu samopouzdanja Sosijedadu. Toko je Martin Zubimendi doneo potpuni preokret u 71. minutu, na asistenciju Mikela Merina. Sve je bilo rešeno posle kontranapada u 85. minutu koji je povukao Serlot, a Kubo posle odlične reakcije matirao nemoćnog Huana Karlosa.Sosijedad je na samom početku sezone imao problema sa realizacijom, ali je na poslednja dva meča postigao sedam golova. Ovaj večerašnji je pokazao ogroman napadački potencijal ove ekipe, koja će se ponovo pitati kada je u pitanju plasman na sam vrh tabele.

PRIMERA – 7. KOLOPetakBilbao – Almerija 4:0 (2:0)/Injaki Vilijams 10, Sanset 17, Niko Vilijams 62, Vesga 84pen/SubotaKadiz – Viljareal 0:0Hetafe – Valjadolid 3:2 (2:2)/Majoral 29, Suarez 31 – Leon 20pen, 37, Plano 49/Sevilja – Atletiko Madrid 0:2 (0:1)/Ljorente 29, Morata 57/Majorka – Barselona 0:1 (0:1)/Levandovski 20/NedeljaEspanjol – Valensija 2:2 (0:0)/Hoselu 56, Darder 83 – Gabrijel 54, Komer 90+6/Selta – Betis 1:0 (1:0)/Veiga 9/Đirona – Sosijedad 3:5 (2:2)/Rikelme, Martinez 27, Kasteljanos 45 – Serlot 8, 42, Mendez 66, Zubimendi 71,Kubo 85/ 21.00: (1,35) Real Madrid (5,50) Osasuna (9,50)Ponedeljak21.00: (1,80) Rajo Valjekano (3,60) Elče (5,20)*** kvote su podložne promenama