Monako lagano sa Trabzonom, sve rešio crveni karton u 11. minutu (VIDEO)

Nije bilo rezultatske neizvesnosti na beogradskoj Marakani gde je Crvena zvezda s kamatom naplatila Ferencvarošu onih 2:2 iz 1975. i eliminaciju u polufinalu Kupa pobednika kupova, a i na stadionu Luj II u Kneževini imali smo utakmicu lišenu takmičarske zanimljivosti.Monako se, izgleda, konačno oporavio od ispadanja u kvalifikacijama za Ligu šampiona koja je za posledicu imala niz loših rezultata u domaćem šampionatu, pa i onaj poraz od Fradija u prošlom kolu LE; tako vaskrsnut slavio je vrlo ubedljivo u poslednja dva susreta u Ligi 1 (4:1 i 3:0), da bi večeras gotovo s pola gasa tukao Trabzon – 3:1.Nema dileme da je francuska ekipa kvalitetnija pojedinačno na svakoj poziciji, da je i kao tim na višim nivou od turskog predstavnika – to je bilo lako uočljivo – međutim treba imati na umu da su gosti još od 11. minuta imali igrača manje, pošto je Maksimilijano Gomez zaradio isključenje usled udaranja protivnika kopačkom u glavu.Da li bi Monako dobio u duel 11 na 11? Vrlo verovatno. Možda ne bi bilo ovako ubedljivo… Sve je to manje je bitno. Suštinski, taj nepromišjeni gest Urugvajca značajno je uticao na dalji razvoj situacije na terenu.

Domaćin je rutinski koristio brojčanu prednost i u prvih 45 minuta stekao prednost koja mu je u novonastaloj situaciji praktično garantovala tri boda. Visam Ben Jeder prvo je pogodio na pas Brila Emboloa, a potom je uspešno realizovao najstrožu kaznu u sudijskoj nadokandi prvog dela.Sve dileme oko pobednika – ako ih je uopšte i bola na 2:0 i Trabzonovih devet igrača u polju – rešio je štoper Disasi posle udarca iz ugla. Ponovo je poslednji kontakt s loptom pre udarca ka golu imao Embolo.🇨🇵 Co tu dużo mówić, współpraca na linii Embolo – Ben Yedder układa się ostatnio znakomicie ✨pic.twitter.com/5KE3uISXXH— Maciej Szełęga (@SzelegaMaciek) October 6, 2022

Do kraja meča gosti su uspeli samo da ublaže poraz zahvaljujući pogotku Grka Bakasetasa u 72. minutu… GRUPA H Crvena zvezda – Ferencvaroš 4:1 (2:0)/Kanga 27p, Mitrović 35, Katai 50, Kanga 60 – Zakarijasen 71/Monako – Trabzon 3:1 (2:0)/Ben Jeder 14, 45+2, Disasi 55 – Bakasetas 72/