Milan preživeo ludnicu u Toskani: Empoli u nadoknadi izjednačio pa ispustio bod (VIDEO)

Nije Milan psihički potonuo posle poraza od Napolija u prethodnom kolu. Pokazao je da ima odliku pravog šampiona, ustao je uprkos bolnom udarcu i mada izranjavan uspeo da stane na noge i vrati se na pobednički put. Doduše, da bi do njega stigao morao je šampion Italije da pređe golgotu u Toskani. U potpuno ludoj utakmici osmog kola na Karlo Kastelaniju, Milan je golovima u četvrtom i sedmom minutu nadoknade savladao Empoli i zadržao korak za Napolijem koji je pre dve nedelje na kratko izgubio iz vida – 3:1 (0:0).Kakav smo meč gledali u Toskani… Iako nije blistao tokom većeg dela meča, Milan je desetak minuta pre kraja golom rezerviste Antea Rebića došao na korak od petog trijumfa u prvenstvu, samo da bi ga rezervista na drugoj strani Nedim Bajrami udarcem iz slobodnog udarca po ulasku u zaostavno vreme šokirao i pripretio oduzimanjem dragocenih bodova. No, nekoliko desetina sekundi kasnije novi obrt i u ulozi glavnog heroja Fode Balo Ture, čovek koji u normalnim okolnostima – da je Teo Ernandez zdrav – ne bi ni bio na terenu. Imao je levi bek Milana spreman odgovor na Bajramijevu “strelu”, a ubrzo je i Rafael Leao trećim golom stavio tačku na spektakl u Empoliju i zasluženo golom krunisao odličnu partiju večeras.Uspeo je šampion Italije na jedvite jade da upiše pobedu, rezultatski se u Milano vratio neokrnjen, sa celim plenom u rukama, ali bi na duže staze gostovanje Empoliju moglo skupo da ga košta. Jer sa njega je uz tri boda poneo i gomilu kadrovskih problema. Imao ih je Stefano Pioli još pre same utakmice osmog kola, Majk Menjan i Teo Ernandez povredili su se tokom reprezentativne pauze, ali su se oni večeras samo umnožili. Aleksis Salemakers i Davide Kalabrija su zbog povrede morali da napuste igru još u prvom poluvremenu, a iz istih razloga meč je pre vremena završio i Simon Kjer. Za ionako limitiran igrački kadar ozbiljan problem…Posebno raspoložen večeras je bio Rafael Leao. Nije to uvek slučaj, naiđe nekada brzonogom Portugalcu tako dan kada deluje kao da nema volje, da mu se jednostavno ne igra. Ove subote pak to nije bio slučaj. Leao je zapravo bio svetla tačka Rosonera, sastojak svakog napada gostiju. Makar onih konkretnih, koji su pretili da se završe golom.Samo u prvom poluvremenu takvih je bilo četiri. U prvoj je Leaov udarac iz neposredne blizine odbranio Đuljelmo Vikario, kod druge je Portugalac posle karakterističnog soloprodora na suprotnoj stativi poslužio Aleksisa Salemakersa (Belgijanac promašio čitav gol sa sedam metara), da bi na isteku pola sata igre MVP Serije A iz prošle sezone za malo ostao kratak na centaršut Olivijea Žirua u trenucima kada je mreža Empolija ostala nebranjena. U finišu prvog dela Leao je još jednom pokušao da sam stvari uzme u svoje ruke, izmešao nekoliko rivala na suprotnoj, desnoj strani, ali je snažno gađao u spoljni deo mreže i tako propustio poslednju priliku da svom timu pre pauze donese prednost.U nastavak je konkretnije ušao Empoli. Prvi je sa dvadesetak metara snažnim udarcem Ćiprijanu Tatarušanuu zapretio Razvan Marin, a samo koji minut kasnije sa ivice šesnaesterca sreću su okušali Petar Stojanović i Martin Satrijano. Kao da su i jedni i drugi u nastavku izašli na šuterski trening, nije se dugo čekalo ni na odgovor Milana. Žiru je u 57. minutu iz slobodnog udarca sa “kapice” zatresao prečku Empolija, a u 64. umalo da Tonali uz odbitak, takođe iz prekida, sa skoro trideset metara savlada Vikarija… Ipak, golman domaće ekipe zaustavio je loptu pred gol-crtom.Najbolju priliku u drugom poluvremenu imao je domaćin. Nedim Bajrami je petnaestak minuta pre kraja iskoristio lošu intervenciju Sandru Tonaliju, pretčao ga i istrčao sam ispred gola Milana, ali je šutirao slabo, ne preterano precizno i uticao na to da Tatarušanu bez mnogo problema ukroti njegov udarac.Naravno, usledila je kazna. Leao koji je od povratka sa odmora bio praktično nevidljiv, iskrao se prilikom jednog auta defanzivcima Empolija – kao pre skoro decenije Ronaldinjo u dresu Atletiko Mineira protiv Sao Paola – iskoristio ogromnu prednost i uputio povratnu loptu u šesnaesterac Rebiću, a Hrvat koji je samo šest minuta ranije ušao u igru pogodio za, delovalo je u tom trenutku – sva tri boda.Jer ritam utakmice značajno je pao u finišu, Milan je povukao ručnu i fokusirao se na odbranu svog gola i kako je vreme odmicalo, sve se više činilo da će se kući vratiti sa tri boda. A onda nepotreban faul Ismaela Benasera na ivici šesnaesterca, Bajrami je namestio loptu i lukavo pogodio dalji ugao gola (golmanov bliži). Tatarušanu je uhvaćen na pogrešnoj nozi, da je Majk Menjan bio na golu možda pogotka ne bi ni bilo, ali je poprilična razlika u kvalitetu prvog i rezervnog golmana Milana uticala na to da Rosoneri prime gol u drugom minutu nadoknade.I kada se činilo da će gostovanje Empoliju pamtiti samo po lošem, javio se Balo Ture. Senegalac kojeg su tokom leta u nekoliko navrata u Milanu pokušali da se reše krenuo je kao i ostatak tima na sve ili ništa, osetio trzaj glavom Radeta Krunića sa puno osećaja i po prvi put od dolaska u klub postigao gol. Koliko samo bitan gol, ne samo njemu, već i čitavoj ekipi…Empoli je probao još jednom da uzvrati, da šokira šampiona po drugi put, te je “napunio” protivnički šesnaesterac u završnim minutima, što je Leau ostavilo desetine slobodnih metara što je Portugalac znao da iskoristi i prelepim golom stavi tačku na meč.SERIJA A – 8. KOLOSubotaNapoli – Torino 3:1 (3:1)/Angisa 6, 12, Kvarachelija 37 – Sanabrija 44/Inter – Roma 1:2 (1:1)/Dimarko 30 – Dibala 39, Smoling 75/Empoli – Milan 1:3 (0:0)/Bajrami 90+1 – Rebić 79, Balo Ture 90+4, Leao 90+7/Nedelja12.30: (1,45) Lacio (4,70) Specija (8,00)15.00: (2,15) Leče (3,40) Kremoneze (3,70)15.00: (2,35) Sampdorija (3,35) Monca (3,30)15.00: (2,10) Sasuolo (3,50) Salernitana (3,80)18.00: (2,05) Atalanta (3,50) Fjorentina (3,90)20.45: (1,55) Juventus (4,20) Bolonja (7,00)Ponedeljak20.45: (3,25) Verona (3,40) Udineze (2,35)*** kvote su podložne promenama