Matić se malo tukao, malo briljantno asistirao Ronaldu u remiju sa Čelsijem

Matić i Ronaldo sprečili poraz od londonskih “plavaca”.

Fudbaleri Mančester junajteda i Čelsija odigrali su nerešeno, 1:1, u utakmici 37. kola Premijer lige.

Junajtedu je pobeda bila neophodna kako bi se vratio u borbu za plasman u Ligu šampiona, ali je umesto toga Čelsi tokom prvog poluvremena bio neuporedivo bolji rival.

Ipak, David de Hea je bio maestralan, sigurno je čuvao svoju mrežu, sprečio je Kaija Haverca u nekoliko navrata da donese vođstvo “plavcima”, pa je ostalo 0:0 nakon prvog poluvremena.

U drugom delu ipak Španac je morao da vadi loptu iz mreže, i to u 60. minutu, kada je ostavljen na milost i nemilost Markosu Alonsu. Sjajnu asistenciju Haverca fudbaler Čelsija je zakucao u gol i doneo svom timu vođstvo.

No, ono je potrajalo samo dva minuta, pošto je u 62. Nemanja Matić majstorski uposlio Kristijana Ronalda za brzopotezno izjednačenje.

Tri minuta kasnije Matić se našao u duelu sa Risom Džejmsom tokom kog su se u jednom momentu uhvatili i za vrat, ali je situacija ubrzo razrešena, meč nastavljen, a golova nije bilo.

Čelsi je napravio korak ka trećem mestu sa 66 bodova, dok Junajted sa 55 zaostaje pet koraka za Arsenalom, uz dve utakmice više od “tobdžija”.