Kostić asistirao, Frankfurt ponovo nije pobedio, Lajpcig “pao” na svom terenu

Još jedna odlična partija za Kostića, Frankfurt nikako da pobedi

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta remizirali su na svom terenu sa Hofenhajmom rezultatom 2:2, a jedan od najboljih pojedinaca na trenu bio je srpski reprezentatvac Filip Kostić.

Srbin je imao asistenciju za En’Diku, koji je postigao gol u 32. minutu. Pre toga je isti igrač doveo Hofehajm u prednost autogolom.

U drugom delu igre, Kamadaje doveo Frankfurt u prednost u 66. minutu, ali je Rater pogodio za izjednačenje i konačnih 2:2 u 78. minutu.

Ovo je bio peti uzastopni ligaški meč na kom Ajntraht nije trijumfovao. Ekipa Filipa kostića nalazi se na devetom mestu sa 40 bodova, a šest više ima Hofenhajm, koji je poziciju iznad.

U istom terminu igrao se i duel između Lajpciha i Union Berlina, koji je završen rezultatom 1:2 i to nakon preokreta.

U prvom delu susreta nije bilo golova, ali je Lapcig iz prvog šuta ka golu tek u 46. minutu bio precizan. Strelac je bio Jusuf Poulsen. Sve do same završnice i poslednjih pet minuta činilo se da će Lapcig odneti ceo plen, ali Union je stigao do iznenađenja.

Najpre je Mihel pogodio u 86. za izjednačenje da bi isti igrač asistirao Berenu tri minuta kasnije za konačnih 1:2.

Union je tako došao do četvrte vezane pobede u šampionatu i sada se nalazi na šestom mestu, koje vodi u Lige konferencija naredne godine. Lajpcig je četvrti sa 54 boda i nada se da će do kraja prvenstva obezbediti nastup u Ligi šampiona.