Keln raspucan dočekuje Partizan: Jarčevi rafalom protiv Dortmunda zapretili crno-belima

Furiozan ulazak u drugo poluvreme i tri gola za manje od 20 minuta bila su dovoljna da Keln demonstrira sve ofanzivne adute i pobedom nad Borusijom Dortmund (3:2) kreira lepu uvertiru u duel sa Partizanom na domaćem terenu.Prethodna sezona u kojoj su Jarčevi paralelno igrali na evropskoj i domaćoj pozornici koštala ih je mesta Bundesligi, a oscilacije u aktuelnoj prvenstvenoj trci pokazale su da je nemački klub i trenutno daleko od tima bez mane. Ipak, duel sa Milionerima bio je idealna utakmica da Partizan stekne uvid kako u mane, tako i u adute narednog protivnika u Ligi konferencije.Pri analizi aduta Kelna, crno-beli će fokus moći da usmere prktično samo na prvi deo drugog poluvremena i dvadesetominutni rafal tokom kojeg je tim Stefena Baumgarta uspeo ne samo da režira preokret, već i potom udvostruči prednost i nagovesti treću prvenstvenu pobedu.Sudeći po današnjem učinku, posebnu pažnju crno-beli će morati da usmere na ofanzivne adute jarčeva na levom boku, s obzirom na to da su Linton Maina i Denis Huseinbašić upravo po toj strani kreirali akcije koje su potom u golove pretočili Florijan Kajnc i Dejan Ljubičić., između kojih se u strelce upisao i Stefen Tiges.Porazima od Verdera, Lajpciga i Mančester Sitija, Borusija Dortmund je pokazala da je daleko od nepobedivog tima, međutim način na koji je tim Edina Terzića otvorio utakmicu i vodeći gol Julijana Brandta na asistenciju Džuda Belingema. predstavljali su resplet koji je u potpunosti išao po planu gostiju.Načeta mreža domaćina međutim nije bila dovoljna da slomi Keln koji je na početku drugog dela igre, odnosno u 51. minutu, stigao do izjednačenja preko Kajnca koji je rutinskom egzekucijom u gol pretočio akciju po levom boku. Tri minuta kasnije, novi udarac rivalu u nokdaunu zadao je Tiges koji je bio najviši pred golom rivala i sa prve stative glavom loptu iz kornera poslao iza leđa Mejera.Fenomenalni period domaćina, u 71. minutu novom odličnom akcijom po levom krilu u gol je pretočio tandem balkanskih korena, te je Ljubičić uvećao prednost Jarčeva preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca, a neodbranjivom projektilu poslatom u malu mrežu prethodilo je dodavanje Huseinbašića.Odličan period ispostavio se kao dovoljan da Keln stigne do pobede i dragocena tri boda uoči gostovanja Partizana, iako je autogol Šmica u 78. minutu vratio neizvesnost. Desni bek Kelna zakačio je loptu nakon centaršuta Rotea i prevario Švabea, ali je domaćin uspeo da očuva gol prednosti u zaavršnici utakmice i tako se pobedom vrati u takmičarski ritam posle reprezentativne pauze, ali i režira idealnu uvertiru u utakmicu sa Partizanom.Istovremeno, sjajan dan za domaćine upotpunili su i svi ostali timovi koji su igrali pred svojom publikom, te je Ajntraht naneo prvi poraz Union Berlinu (0:2), Lajpcig je produbio muke fenjeraša Bohuma (4:0), a ceo plen pripao je i Frajburgu i Volfzburgu.

BUNDESLIGA – 8. KOLOPetakBajern – Leverkuzen 4:0 (3:0)/Sane 3, Musijala 17, Mane 39, Miler 84/SubotaAjntraht – Union Berlin 2:0 (2:0)/Gece 12, Lindstrom 42/Frajburg – Majnc 2:1 (2:0)/Gregorič 3, Kjereh 37 – Martin 52/Keln – Dortmund 3:2 (0:1)/Kajnc 53, Tiges 56, Ljubičić 71 – Brandt 31, Šmic 78p/Lajpcig – Bohum 4:0 (2:0)/Verner 15, 53, Nkunku 23p, 85/Volfzburg – Štutgart 3:2 (2:2)/Marmuš 23, Arnold 38, Gerhart 90+1 – Žirasi 22, Mavropanos 45+1/18.30: (2,75) Verder (3,50) Menhengladbah (2,65)Nedelja15.30: (2,95) Herta (3,50) Hofenhajm (2,50)17.30: (2,10) Šalke (3,50) Augzburg (3,80)*** kvote su podložne promenama