Kako su golmani sahranili Sporting na praznom Velodromu (VIDEO)

Golmanu je u opisu posla da čuva svoju mrežu, ali Antonio Adan i Franko Izrael su večeras u Marselju radili sve drugo, samo gol Sportinga branili nisu.Odavno nije viđena takva serija grešaka i to dvojice golmana, koji su za poluvreme sahranili nade svog tima da može slavljenički da se vrati iz Marselja. A, što je najcrnje, Portugalci su čak poveli i to u prvom minutu – 4:1 (3:1).Izreka kaže „ne diraj lava dok spava“, ali Lavovi iz Lisabona su nenamerno, ne svojom krivicom, čačnuli „životinju“ sa Velodroma. Autobus sa igračima portugalskog kluba je kasnio na utakmicu zbog velike gužve u saobraćaju, besneo je zbog toga trener Marselja Igor Tudor, svađao se sa sudijama, a na kraju je ispalo da je možda baš to raspalilo vatru u grudima njegovog tima.Čak i kada je Trinkao u prvom minutu doveo Sporting u vođstvo, nije delovalo da je to poremetilo igru domaćina. Marselj je pleo mrežu, ubrzo postigao gol koji je poništen zbog ofsajda, a onda je na scenu stupio Antonio Adan…Golman gostiju je najpre ispred svoje mreže, otežući da degažira loptu, napucao Aleksisa Sančeza, a fudbal se otkotrljao u gol Sportinga. Taj šok je toliko ubio čuvara mreže Lavova da je samo tri minuta kasnije ponovo loše ispucao loptu, pokrenuo je kontru Francuza, koji su za četiri minuta napravili preokret (2:1).Ni tu nije bio kraj brljotinama Antonija Adana, potpuni slom nerava je doživeo u 23. minutu, kada je istrčao van šesnaesterca i rukom zaustavio napad Marselja. Dobio je crveni karton, ostavio svoj tim na cedilu i u teškoj situaciji.Na gol je stao Franko Izrael i nije se proslavio. Samo tri minuta pošto je istrčao na teren loše je izleteo kod kornera, bio je prekratak, a Leonardo Balerdi mu to nije oprostio – 3:1. Epski raspad portugalskog tima za pola sata, nestvarno kako su ga golmani upropastili…Za pohvalu je što Sporting i pored svega nije digao ruke, probao je u drugom poluvremenu da napadne domaćina, imao je dva-tri dobra napada, udarce iz daljine… Tačku na meč stavio je Mbemba, koji je kroz šumu nogu proturio loptu do Sportingove mreže.LIGA ŠAMPIONA – 3. KOLOGRUPA DMarselj – Sporting 4:1 (3:1)/Sančez 13, Harit 16, Balerdi 28, Mbemba 84 – Trinkao 1/21.00: (3,35) Ajntraht (3,50) Totenhem (2,25)