Kad vas Napoli ovako napadne, onda vam nema spasa: Angisa i Kvarachelija uraganskim naletima uništili Torino (VIDEO)

Odlučio se Napoli prošlog leta na ozbiljnu rekonstrukciju tima, ali je uspeo da dovede pojačanja koja su ovaj tim Lučana Spaletija na neki neverovatan način učinili još ubitačnijim po protivnike. Napolitanci su danas u okršaju sa Torinom pokazali da nema nikakve slučajnosti zbog toga što se nalaze na vrhu tabele, uraganskim naletima u prvom poluvremenu ugasili su svaku nadu protivnika da može do povoljnog rezultata pa su tako osigurali ostanak na prvom mestu i nakon osmog kola Serije A – 3:1 (3:1).Spaletijev tim su na putu ka pobedi odvele upravo novajlije u timu, a pre svih fantastični Andre Zambo Angisa koji je za odlične partije u dosadašnjem toku sezone nagrađen sa dva gola na otvaranju meča. Svaku dilemu po pitanju pobednika u 37. minutu utakmice razrešio je sjajni Gruzin Hviča Kvarachelija, koji je na sebi svojstven način krunisao kontranapad domaćina, pretrčao čitavu protivničku polovinu sa loptom, a onda matirao nemoćnog Vanju Milinković Savića.Gosti su iskoristili zbrku u domaćoj odbrani u 44. minutu i vratili se u život pogotkom Antonija Sanabrije, ali u drugom poluvremenu nisu imali snage da ugroze već viđeno slavlje domaćina.Spaleti je u nastavku meča uspeo potpuno da iskontroliše situaciju pravilnim terminom uvođenja igrača. Pa su tako Raspadorija, Zjelinskog i Politana nekoliko minuta nakon isteka časa igre uivodili Đovani Simeone, Tangi Ndombele i Irving Lozano, dok su kasnije Elmas i Oliveira ušli umasto Karachelije i Ruija. Napoli je tako sačuvao i snagu za okršaj sa Ajaksom u Ligi šampiona, koji bi mogao da bude možda i presudan kada je u pitanju plasman u osminu finala.Sa druge strane, Ivan Jurić pokušao da promeni dešavanja na terenu u nastavku meča, prvo je uveo Nemanju Radonjića, a potom Adopa i Ainu, dok su poslednja opcija bili Karamo i Šurs. Ipak, iako su gosti napadali, nije bilo mnogo onih izrazitih prilika koje bi suštinski promenile dešavanja na terenu, pa je rezultat ostao nepromenjen.SERIJA A – 8. KOLOSubotaNapoli – Torino 3:1 (3:1)/Angisa 6, 12, Kvarachelija 37 – Sanabrija 44/18.00: (2,30) Inter (3,40) Roma (3,35)20.45: (5,50) Empoli (3,80) Milan (1,65)Nedelja12.30: (1,45) Lacio (4,70) Specija (8,00)15.00: (2,15) Leče (3,40) Kremoneze (3,70)15.00: (2,35) Sampdorija (3,35) Monca (3,30)15.00: (2,10) Sasuolo (3,50) Salernitana (3,80)18.00: (2,05) Atalanta (3,50) Fjorentina (3,90)20.45: (1,55) Juventus (4,20) Bolonja (7,00)Ponedeljak20.45: (3,25) Verona (3,40) Udineze (2,35)*** kvote su podložne promenama