Kad nema Lazetića, tu je Simić: Srpski štoper prvencem doneo Milanu bod u Ligi šampiona (VIDEO)

Jezde Milanovi biseri ka nokaut fazi Omladinske Lige šampiona na krilima srpskih igrača. U prethodnom, drugom kolu grupne faze, u pobedi nad zagrebačkim Dinamom trag je golom ostavio Marko Lazetić. Ovog puta 18-godišnjeg napadača nije bilo u sastavu Ingacija Abatea, pa je stvaru u svoje ruke preuzeo drugi srpski biser – Jan Karlo Simić. Talentovani štoper je u trećem kolu debitantskim golom doneo vredan bod Rosonerima u okršaju sa Čelsijem – 1:1 (1:0). Ispratio je Simić udarac Čake Traorea iz slobodnog udarca, pokupio odbitak i već posle deset minuta igre pogodio za vođstvo italijanskog tima. Čelsi je sredinom drugog dela izjednačio golom Kasldina, a samo pet minuta kasnije Milan je ponovo mogao do prednosti, ali se posle kornera zatresla prečka domaćeg tima. Na kraju po bod koji će više značiti Milanu, jer će i posle treće runde ostati na liderskoj poziciji sa pet bodova, koliko ima i Salcburg, dok je Čelsi poslednji sa samo dva poena. Simić je na San Siro stigao u avgustu iz Štutgarta za 1.000.000 evra, a na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu za igrače do 17 godina u dresu reprezentacije Srbije pokazao je o kakvom se talentu radi. Tada je uostalom i skrenuo pažnju Milanovih skauta.Jan-Carlo Simić 🇷🇸🇩🇪(2005) gives AC Milan U19 the lead!!!Assist by Chaka Traorè 🇨🇮(2004)!! pic.twitter.com/WT8VgfyJ8d— Football Report 🕊☮️🌍🌎🌏 #BerhalterOut (@FootballReprt) October 5, 2022