Ivanić ponovio Ludogorec, Katai pogodio posle više od dva meseca! (VIDEO)

Zvezda je bez muke i preteranog sjaja prošla kroz Novi Sad! Furiozan početak, odnosno majstorija Mirka Ivanića, bili su dovoljni timu Miloša Milojevića da u zoni komfora završi posao u sudaru sa novosadskom Mladošću (4:0) i neogrebana sačeka sudnji evropski duel protiv Ferencvaroša.Imao je meč na Karđorđu solidan ritam u prvom poluvremenu, Zvezda je napravila veliki broj šansi, imala i neiskorišeni penal Aleksandra Pešića. Međutim, i kada su imali samo gol prednosti crveno-beli su bili sigurni, verovatno svesni da tim Ljubomira Ristovskog ne može da im naudi.Nije bilo preterane lepote u igri Crvena zvezda, ali je bilo dovoljno da stari majstori Mirko Ivanić i Aleksandar Katai pokađu autoritet i deo potencijala. Jednu od najboljih utakmica u crveno-belom dresu odigrao je Stefan Mitrović. Nije dao gol reprezentativac Srbije, ali je stalno bio opasan, tražio prostor.Odlučio se Miloš Milojević da servira malo iznenađenje u Novom Sadu i dosatno ubrza ekipu, ubacivanjem Stefana Mitrovića u startnu postavu na uštrb iskusnog Aleksandra Kataija. Crvena zvezda je, za razliku od meča u Šapcu, bila mnogo aktivnija u završnoj trećini terena. Zasuo je srpski šampion gol Mladosti iz Gata od prvog trenutka, na raspoloženje crveno-belih nije uticao ni promašeni jedanesterac Aleksandra Pešića u trećem minutu, posle VAR signalizacije i starta nad Mirkom Ivanićem. Bila je to najava velikog dana iskusnog čuvara mreže.Sve što je Milojević morao – odbranio je. Razoružao je Osmana Bukarija, kada je reprezentativac Gane loptu poslao pod prečku. Nije dao Stefanu Mitroviću da pojača učinak u Crvenoj zvezdi.Jedino Milojević nije mogao ništa u 12. minutu. Tada je Strahinja Eraković na desnom boku napravio višak, prosledio loptu do Mirka Ivanića koji je ponovio majstoriju iz duela sa Ludogorecom. Savršeno je savio kiflu koja je pogodila dalji ugao Milojevićevog gola.Pokušavao je Aleksandar Pešić da okaja grehe i posle promašenog penala, ali nije ovo bio dan popularnog Šilje. Promašio je kolosalnu priliku i u 223. minutu kada ga je kao na tacni poslužio raspoloženi Mirko Ivanić.Zvezda je u ranoj fazi meča propustila šansu da završi posao, s obzirom da je pored brojnih šansi imala i gotovo dvocifren broj konera. Mladost, lišena pomoći Andrije Radulovića je bila stegnuta, možda i impresionirana jačinom srpskog šampiona, Ali počeo je novosadski tim posle 20. minuta da daje znake života. Nisu na velike muke stavljali Milana Borjana domaći, mada je Dimitrov zapretio iz slobodnjaka.Morao je Miloš Milojević da promeni izgled odbrane, jer se na povredu požalio Nemanja Milunović, čije mesto je zauzeo Radovan Pankov.Crveno-beli nisu rešili pitanje pobednika posle 45 minuta, ali je Miloš Milojević očigledno jednim okom gledao ka Ferencvarošu. Odmah je na poluvremenu zamenio Bukarija i Pešića, želevši da sa Kataijem i Benom održi jak intenzitet ispred gola ekipe Ljubomira Ristovskog.Međutim, početak nastavka nije bio tako frekventan kao prvi momenti večerašnjeg susreta. Crvena zvezda je otaljavala posao, bez mnogo rizika. Ali se Katai konstantno pojavljivao u o opasnim zonama. Udarac iz 52. minuta nije prošao, ali jeste posle asistencije Bena u 70. minutu.Bio je to prvi pogodak Zvezdinog magika posle više od dva meseca posta. Lepa uvetira za Ferencvaroš.I onako slabašan otpor Mladosti je tada skršen. Nisu imali snage domaći više da odigraju nijedan kvalitetan presing, ispali su i naivni u situaciji koja je prethodila drugom golu najboljeg igrača susreta Mirka Ivanića. MLADOST GAT – CRVENA ZVEZDA 0:4 (0:1)/Ivanić 12, 84, Katai 70, Kanga 87/Novi SadStadion: KarađorđeSudija: Aleksandar Živković MLADOST GAT (4-2-3-1): Milojević 7 – Mijić 5 (od 21. Mandić 6), Kovačević 6, Tanasijević 6, Stanković 5,5 (od 46. Mlađović 5,5) – Maksimović 5, Jočić 5,5 – Popović 6, Dimitrov 6(od 62. Arsić), Radoman 6 (od 63. Miladinović) – Vidakov6- CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan 7 – Eraković 7, Milunović (od 21. Pankov 6.5), Dragović 6,5, Rodić 6,5(od 79. Srnić) – Kangva 6 (od 66. Mijailović), Kanga 6,5 – Bukari 6,5 (od 46. Katai 7), Ivanić 7,5, Mitrović 7 – Pešić 5,5 (od 46. Ben 6,5).Igrač utakmice: Mirko IvanićMOZZART BET SUPERLIGA, 13. KOLO:PetakNovi Pazar – Mladost Lučani 3:1 (1:1)/Majdevac 20, Nikčević 78, Gavrić 89 – Bojović 29p/SubotaTSC – Radnik 2:1 (1:1)/Jovanović 31, Mirčevski 53 – Oreščanin 22/Javor – Voždovac 0.2 (0:1)/Mijailović 32, Pantović 82/Napredak – Kolubara 4:0 (3:0)/Šarić 11, Putničanin 26, 33, Čečarić 88/NedeljaSpartak – Radnički 1923 1:2 (1:2)/Hrstić 4 – Krajišnik 34, Vidosavljević 45+3p/Mladost GAT – Crvena zvezda 0:4 (0:1)/Ivanić 12 i 84, Katai 70, Kanga 87 pen/19.00: (1,45) Partizan (4,30) Vojvodina (7,75)Ponedeljak16.00: (1,60) Čukarički (3,90) Radnički Niš (5,80)