Godina čudesnog Lansa, srušeni Lion i tradicija (VIDEO)

Odličnu sezonu igra Lans, jedno je od dva prijatna iznenađenja Lige 1, niže dobre rezultate, a još ubedljivije igra. Jeste da takmičarska godina nije dobacila ni do trećine, ali apetiti navijača polako rastu.Kako i ne bi kada je Lans večeras pobedio velikog rivala, koji mu je godinama pio dušu na slamčicu. Žuto-crvene zastave vijorile su se u vazduhu na kraju utakmice u znak pobede nad Lionom – 1:0.Pali su Dečaci, pala je i tradicija, koja je govorila da je Lans imao samo tri pobede nad Lionom u 25 utakmica u 21. veku! Malo ko je toliko pio krv „Krvavim i zlatnim“, kako je nadimak domaćinu, kao Lion… Ali, svakoj muci dođe do kraj.Mada, malo je nedostajalo da se ta agonija produži i to na baš bolan način. Jer, Lans je večeras igrački pregazio Lion, razneo ga je na terenu, golman Lopes je činio čuda ispred svog gola i držao sve do finiša 0:0.Najpre je Medina u 39. minutu imao veliku priliku, pa Openda koji minut kasnije, međutim, Lopes je spustio roletnu. Nastavilo se i u drugom delu, ponovo je Openda imao kolosalnu priliku u 55. minutu, međutim, odbrana Liona je uspela da spreči pogodak. Pa pet minuta kasnije ponovo duel Openda – Lopes i još jedna pobeda čuvara mreže gostiju.

Nije mogao Lion gotovo centar da pređe, opsada njegovog šesnaesterca bila je sve jača kako se bližio kraj. Ideja da neće moći Dečaci da izdrže takav pritisak se pokazala ispravnom. Igrao se 81. minut kada je Mendes udario loptu rukom u šesnaestercu i sudija je posle VAR intervencije pokazao na penal.Taj poklon je Sotoka prigrlio i iskoristio, bio je precizan sa 11 metara, savladao je nesavladivog Lopesa i doneo Lansu tri boda i srušio negativni trend protiv Liona.Odnos šuteva na gol 21:4 u korist Lansa jasno govori da je pobeda više nego zaslužena.FRANCUSKA 1 – 9. KOLOPetakAnže – Marselj 0:3 (0:1)/Klaus 35, Suarez 50, Žerson 59/SubotaStrazbur – Ren 1:3 (0:1)/Dialo 72p – Kalimuendo 38, Terie 49, Žuiri 61/PSŽ – Nica 2:1 (1:0)/Mesi 29, Mbape 83 – Labord 47/NedeljaLorijan – Lil 2:1 (1:0)/Diakite 9ag, Le Bris 87 – Dejvid 78/Ajačio – Klermon 1:3 (0:1)/Avinel 70 – Kjei 11, Rašani 89, Dosu 90+2/Okser – Brest 1:1 (0:0)/Nijang 86 – Slimani 64/Tuluz – Monpelje 4:2 (3:1)/Speirings 18, Abuhlal 24, Šaibi 31, Dežegre 48 – Koca 7, Vahi 68/Troa – Rems 2:2 (0:1)/Odober 51, Porozo 90 – Balogun 13, Ito 54/Monako – Nant 4:1/Embolo 2, Ben Jeder 6, 28, 62 penal – Enrike 79 autogol/Lans – Lion 1:0 (0:0)/Sotoka 82p/