Fjorentina na srpski pogon razbila Škote, Jović pogodio, Terzić asistirao

Veliki trijumf “viole”.

Fudbaleri Fjorentine zabeležili su ubedljivu pobedu nad ekipom Hartsa rezultatom 3:0 u okviru 3. kola A grupe Lige konferencija, a velikog udela imali su i igrači iz Srbije.

„Viola“ je povela golom Rolanda Mandragore u 4. minutu na asistenciju Alekse Terzića, a na 2:0 povećao je Kristijan Kuame u završnici prvog poluvremena.

Timu iz Firence posao je znatno olakšalo isključenje Luisa Nilsona tri minuta po početku drugog dela, a konačnih 3:0 postavio je Luka Jović pogotkom u 79. minutu.

U okviru iste grupe, RFS i Bašakšehir odigrali su nerešeno, 0:0.

U grupi C Viljareal je razbio Austriju iz Beča 5:0, AZ Alkmar je u grupi E bio bolji od APolona iz Limasola na svom terenu sa 3:2, Đurgarden je minimalnim rezultatom odneo pobedu protiv Genta u Belgiji u grupi F, a pobedu su zabeležili još Kluž nad Slavijom iz Praga od 1:0 u grupi G, odnosno Slovan iz Bratislave protiv Bazela u Švajcarskoj, 2:0.