Čelsi remizirao sa Vulverhemptonom, ubedljive pobede Aston Vile i Brentforda

Iako su imali čak dva gola prednosti tokom većeg dela meča dudbaleri Čelzija su na svom terenu propustili priliku da dođu do pobede u prvom meču pred svojim novim vlasnikom Tod Boilijem koji je meč posmatrao na „Stamford bridžu”.

Londonski tim je bio daleko bolji rival i imao više šansi, ali ali ih nisu iskoristili naročito u prvom poluvremenu.

Poveli su u drugom posle jedanaesterca u 56. minutu koji je sigurno izveo Lukaku, a potom je Belgijanac samo dva minuta kasnije pogodio i iz igre, posle dodavanja Pulišića, za ubedljivih 2:0.

Učinilo se da neće biti neizvesnosti iako je u 79. minutu rezervista Vulverhemptona Trinkao smanjio na 2:1 sa koliko se ušlo u sudijsku nadoknadu bremena.

A onda je u 98. minutu je kapiten gostiju Koadi savladao Mendija za neopisivo slavlje Vulvsa i podelu bodova.

Tim Barnlija je još uvek u zoni blizu ispadanja i na svom terenu su u duelu sa Aston Vilom su imači beliku šansu da obezbede opstanak, ali im to nije uspelo već su pretrpeli poraz sa čak 3:1.

Gosti su dominirali od samog početka golovima Ingsa u osmom, Buendia u 31. i Votkins u 52. minutu. A u nadoknadi vremena Korne je postigao počasni pogodak za Barnli.

Ubedljiv je bio i Brentford protiv Sautemptona sa 3:0, a pogađali su Janson u 13. i Visa u 14. Minutu, a trijumf je potvrdio Ajer u 79. minutu.

Kristal Palas je minimalno porazio Votford, a za domaćinnj je jedini pogodak postigao Zaha u 31. minutu iz jedanaesterca.