Arsenalov projekat blista u Francuskoj: Šest golova i dve asistencije Baloguna za 550 minuta

Dobro je postupio Arsenal kada je leta 2020. odbio da proda tada 19-godišnjeg Folarin Baloguna Brentfordu za 9.000.000 evra. Istrajale su Tobdžije u pregovorima sa mladićem nigerijskog porekla, rođenim u Njujorku, i uspele da dogovore produžetak ugovora na još pet godina. Reč je o veoma perspketivnom napadaču, što potvrđuje ove sezone u Ligi 1 igrajući na pozajmici u Remsu.Za 550 minuta na francuskim terenima Balogun je postigao šest golova i upisao dve asistencije. U 9. kolu bio je precizan protiv Troe za vođstvo svog tima od 13. minuta. U tom trenutku prosečno je doprinosio golu na svakih 68.75 minuta, ali kako do kraja meča nije ponovo pogodio ili asistirao, taj učinak je malo pokvaren. Ipak, i pored sjajne statistike mladog reprezentativca Engleske (kao dvogodišnjak se sa porodicom preselio u London), Rems nije uspeo da upiše drugu pobedu ove sezone. Meč je završen 2:2.Domaćini su uspeli da stignu do boda pogotkom Ekvadorca Džeksona Poroza u 90. minutu. Isplatili su im se silni napadi posle isključenja gostujućeg napadača Ita u 56. minutu, samo dva pošto je Rems poveo drugi put u meču.

Mečeve nedeljnog programa 9. kola Lige 1 igrane od 15 časova obeležilo je i novo divljanje navijača na francuskim stadionima. Ovaj put prekid su izazvale pristalice Monpeljea, koje su nezadovoljne rezultatom na gostovanju u Tuluzu prekinule utakmicu dvadesetak minuta pre kraja bacanjem suzavca na domaće navijače. Meč je nastavljen kada se situacija smirila, a Tuluz je upisao pobedu 4:2 i odmakao se od zone ispadanja. Shocking scenes in France.The Ligue 1 match between Toulouse and Montpellier has been momentarily halted, reportedly due to the release of tear gas on the pitch. pic.twitter.com/R6l21tfNgj— Football on BT Sport (@btsportfootball) October 2, 2022 Klermon je protiv Ajačija u gostima stigao do 3:1 golovima u 89. i drugom minutu nadoknade. Komnen Andrić ponovo je bio u startnoj postavi pobedničkog tima, ali nije uspeo da se upiše u strelce. Golovi za tri boda usledili su nekoliko minuta po njegovom izlasku. Jedan od strelaca bio je upravo igrač koji ga je zamenio, Džodel Dosu, 30-godišnji napadač iz Benina.FRANCUSKA 1 – 9. KOLOPetakAnže – Marselj 0:3 (0:1)/Klaus 35, Suarez 50, Žerson 59/SubotaStrazbur – Ren 1:3 (0:1)/Dialo 72p – Kalimuendo 38, Terie 49, Žuiri 61/PSŽ – Nica 2:1 (1:0)/Mesi 29, Mbape 83 – Labord 47/NedeljaLorijan – Lil 2:1 (1:0)/Diakite 9ag, Le Bris 87 – Dejvid 78/Ajačio – Klermon 1:3 (0:1)/Avinel 70 – Kjei 11, Rašani 89, Dosu 90+2/Okser – Brest 1:1 (0:0)/Nijang 86 – Slimani 64/Tuluz – Monpelje 4:2 (3:1)/Speirings 18, Abuhlal 24, Šaibi 31, Dežegre 48 – Koca 7, Vahi 68/Troa – Rems 2:2 (0:1)/Odober 51, Porozo 90 – Balogun 13, Ito 54/17.05: (1,60) Monako (4,10) Nant (6,25)20.45: (2,65) Lans (3,40) Lion (2,80)***kvote su podložne promenama