AFRIKA: Završnica KOSAFA kupa, dobijamo finaliste

NAMIBIJA – MOZAMBIK, 16.00(Fudbal, KOSAFA kup)##NAJAVA_MECA_6508098##Regionalno takmičenje reprezentacija sa juga i istoka Afrike se približava kraju. Došli smo do polufinala, prvo ćemo gledati duel Namibije i Mozambika u Durbanu. Oba tima su se uključila od četvrtfinala, tamo je Namibija savladala Madagaskar sa 2:0, dok je Mozambik eliminisao domaćina turnira Južnu Afriku. Slavio je posle jedanaesteraca, pošto prethodno za 90 minuta igre nismo videli nijedan gol. Važno je napomenuti da sve reprezentacije na turniru učestvuju u kombinovanim sastavima, mahom od igrača iz domaćeg šampionata.ZAMIBIJA – SENEGAL, 19.00(Fudbal, KOSAFA kup)##NAJAVA_MECA_6508278##Senegal je jedina selekciaj koja ne pripada KOSAFA federaciji, već je dobila posebnu pozivnicu. Malo je nedostajalo da završi takmičenje već u četvrtfinalu, eliminisao je Esvatini tek posle jedanaesteraca. Bila je to fenomenalna penal serija, prvih 19 šuteva su bili uspešni, tek svoj 10. bivši Svazilend nije iskoristio. Zambija se takođe provukla kroz penale do polufinala, eliminisala je Bocvanu. Posle 90 minuta je bilo 1:1.